Закриват международния музикален фестивал
На сцената до алеята с фонтаните пред НДК в 20.00 ч. тази вечер ще бъде официално закрит международният фолклорен фестивал в София.
Пред публиката отново ще се представят културно-артистичната асоциация "Гайрет" от Босна и Херцеговина, танцовият състав за традиционен индонезийски фолклор към посолството на Индонезия, испанската фолклорна формация "Лос Хатерос", кипърската танцова група "Акамас", македонският фолклорен ансамбъл "Емин Дураку", младежката формация "Фомгет" от Анкара, украинският народен ансамбъл "Марлен" и българският фолклорен танцов ансамбъл "Балкан".
В миналогодишното първо издание на фестивала участваха състави от Русия, Грузия, Узбекистан, Индия, Тайланд, Венецуела, Колумбия, Мексико, Ирак, Коста Рика, Еквадор и Южна Африка.