Движението бе преустановено в участъка между ул. "Цар Симеон" и бул "Ал. Стамболийски".
Изпълнителният директор на "Столичен електротранспорт" Евгени Ганчев заяви, че това е най-тежката авария през последните години. По думите му, извънгабаритен кран е скъсал мрежата, като причинителят е задържан в 3 РПУ.
В участъка имаше няколко трамвайни коли от различни линии, движението на останалите извън аварията се осъществява по възможните трамвайни обръщала.