На 18 ключови места в София ще бъдат открити площадки за изкуство, на които ще се представят различни културни форми. Първата такава сцена ще бъде пред Народния театър. Идеята е всеки да може да представи своето изкуство пред зрители, използвайки общото публично пространство, обясниха от кметството. Инициативата тръгва съвместно със Съюза на артистите в България, но още не е ясно как ще се организира във времето ползването на площадките. Вчера столицата обяви и лятната програма за култура на открито, която е публикувана на www.sofiaculture.bg.