Автомобилната изложба бе представена на пресконференция в БТА от Асоциацията на автомобилните производители. Изложението през тази година удържа под натиска на кризата, коментираха организаторите на събитието. За сравнение изложенията в Бирмингам и Сидни бяха отменени, редица други също са отменени. Двугодишното издание в Лондон е отменено, а салонът в Токио се провежда в местен кръг. На този фон салонът в София се състои и то с голям успех в четирите зали на международния Експо Център. Освен традиционното представяне на големите марки в автомобилния бранш, Международният салон ще включва и 2 специализирани щанда. Единият е организиран от британското автомобилно тв-шоу "Топ Гиър" и ще покаже ексклузивни, колекционерски автомобили. Другият ще има екологичен акцент като ще бъдат изложени прототипи на Шел, при които вредните емисии на газове са сведени до минимум. Организаторите обещават много награди. Всеки ден един посетител на “Автомобилен салон София 2009” ще печели 1000 лева. Освен това всеки ден първите 25 посетители печелят ваучери за гориво на стойност 20 лева от „Ромпетрол” – официални бензиностанции. Ще има и почивка за двама в Мармарис, както и два самолетни билета до европейска столица по избор. Входният билет е намален от 8 на 6 лв. за възрастни и 3 лв. за деца и ученици. На цена от един билет в последния ден неделя може да влезе цяло семейство.