“Заради изграждането на бъдещите станции София ще е принудена да въведе дългосрочни ограничения на движението в района на “Централна гара“, “Лъвов мост“ и на “Кръста“ в кв. “Лозенец“, съобщи шефът на общинския метрополитен Стоян Братоев. В края на май започват строителните работи при Централна гара. Движението няма да се спира, но ще се стеснят участъци от платната, обясни Братоев. През лятото паралелно ще започне и работата при площад “Св. Неделя“. В края на 2009 г. строителите ще стигнат и до станцията на “Лъвов мост“, където се очакват по-сериозни проблеми с движението, защото ще се затваря по едно от платната на “Сливница“, обясни Братоев. Тази метростанция е много тежка, защото се слиза под реката, има и два големи колектора. Най-сериозни трудности ще има в “Лозенец“. При строителствто на станцията при “Джеймс Баучер“ ще се наложи пълно спиране на движението по бул. “Черни връх“ в района на спирката.