Пациентът е бил ухапан вероятно от пепелянка, докато работел в двор на село Безден, близо до Опицвет, смятат медиците. Мъжът е на възраст около 50 години и е приет в противошоковата зала на болницата вчера около обед.
Първоначално той е закаран в Костинброд и веднага е транспортиран в института за спешна медицинска помощ "Пирогов”. Състоянието му е било стабилизирано, след което му е инжектиран противозмийски серум, е съобщила доц. Анета Хубенова, завеждащ отделението по токсикология.