Това заяви директорът на Агенция "Митници" ген. Ваньо Танов по БНР, цитиран от БГНЕС. По думите му договорът е за ремонт на някакви автомобили.

"Лев Инс", свързана с Алексей Петров и с други от задържаните при операция "Октопод", е разследвана и от Националната агенция по приходите.

"Поемам ангажимента това да се провери веднага, както и да се разкрие кои служители на митниците са били съмнително близки с Алексей Петров", каза още Танов.

Той допълни, че е учуден от поведението на бившия министър Румен Петков по операция "Октопод". "Така и не стана ясно с какво е била полезна срещата му с братя Галеви, след която се разбра, че е осветен агентът Алексей Петров", посочи Танов. Според него за всички е ясно, че по времето, когато директор на ДАНС е бил Петко Сертов, всъщност службата е ръководена от Петров като негов съветник. Той е бил осветен като агент, за да може да бъде легитимиран в службите, убеден е ген. Танов.

Папките, които са открити в офисите на Алексей Петров, показват едва ли не  паралелно МВР. Информацията в тях е префасонирана, копирана и дано не съм лош пророк, че различни справки ще се размахват и ще се дискредитират хора, подчерта Ваньо Танов. Генералът се съмнява, че тези документи може да дискредитират по някакъв начин премиера Бойко Борисов.

Политически чадър над Алексей Петров преди две години е изпращал в кошчето всички разработки срещу него, допълни Танов. Още тогава при явяването си пред парламентарната вътрешна комисия, Танов е дал факти, че  Петров е свързан с организираната престъпност. Отнася се за негова фирма, която извършва рекет, изнудване, събиране на дължими вземания и това ясно и категорично съм го казвал във вътрешната комисия и има достатъчно факти по този случай, посочи той, цитиран от БНР.

От своя страна бившият главен секретар на МВР при управлението на ОДС Николай Радулов разказа по БНР, че още през 1997 година на ведомството е било известно, че Алексей Петров се е занимавал с рекет и силово застраховане, а после е заплашвал журналисти.