Йотова свиква 52-рото НС следващата седмица, убедена е в кабинет с първия мандат
Президентът отдаде висока активност на добрата работа на МВР срещу купения вот
Чуйте статията:
Президентът Илияна Йотова най-вероятно ще свика 52-рото Народно събрание през следващата седмица и е убедена, че ще бъде съставено правителство с първия мандат, който ще е за "Прогресивна България".
"Следващата седмица най-вероятно ще има свикване на Народното събрание, но все още не мога да кажа точната дата", каза Йотова в първи коментар след изборите, след като откри изложбата "За свободата на един народ" по повод 150-ата годишнина от Априлското въстание в Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий".
Президентът призова да се изчака официалното обявяване на резултатите и поименното обявяване на новите 240 народни представители и напомни, че крайният срок за ЦИК е 26 април.
"Абсолютно съм убедена, че правителство ще има още с първия мандат", заяви още Йотова.
Първият мандат ще е за победителя "Прогресивна България", като формацията на Румен Радев ще има пълно мнозинство със 130 депутати.
"Поздравявам Румен Радев за изборния резултат, но поздравявам и всички български граждани, които повярваха в гласа си, повярваха, че са по-силни от купения вот и от търговията с влияние", коментира Йотова.
Тя отдаде активността и на това, че "хората повярваха, че МВР си върши работата както трябва".
"Хората повярваха, че в България може да има прозрачни и добре организирани избори", изтъкна Йотова и поздрави специално ръководството на вътрешното министерство.