Това съобщи в парламента председателят на РЗС Яне Янев, цитиран от БТА.  Решението за възстановяване на групата е взето на състоялия се през почивните дни Управителен съвет. Според Янев възстановената парламентарна група ще има между 11 и 15 членове.

С напускането на Марио Тагарински съставът на Парламентарната група на РЗС бе намален на 9 души и според от правилника на парламента тя преустанови съществуването си и бе заличена от регистъра на Народното събрание.
Димитър Абаджиев на свой ред подаде оставка от ръководството на РЗС.

Според юристите на партията няма ограничения в правилника за възстановяване на съществуваща парламентарна група.
Няма да приемаме хора от БСП и ДПС
, категоричен е лидерът на РЗС.

Янев допълни, че вече са уведомили председателя на Народното събрание Цецка Цачева за това, че ще предприемат действия за възстановяване на парламентарната си група.