Само китайските студенти били повече от нашите в Германия
В момента в Германия се обучават 12 000 български студенти, което ги превръща във втория по големина контингент от чуждестранни студенти след китайците.
„Ние залагаме на правната сигурност на нашите инвестиции, на това германски фирми да идват в България, да инвестират тук за доброто на двете страни и двата народа. Това засяга по-специално областта на енергетиката, енергийната политика и възобновяемите енергоизточници, където имаме съвместни проекти, които искаме да придвижим”, каза още Вестервеле, цитиран от БТА.
Той отбеляза още, че политиката на бюджетна стабилност в България е нещо, за което Германия се застъпва.
"Евростат трябва да се сдобие с истински правомощия, нуждаем се от европейска рейтингова агенция и националните бюджети да бъдат стабилни, за да не могат евентуални спекулации срещу еврото и Европа да предизвикат вреди. Оценяваме напредъка и добрата работа в България, виждаме с голям интерес и подкрепа как българското правителство залага на икономическа и политическа стабилност. Това е процес, който германското правителство оценява положително", добави немският политик.
От своя страна Борисов заяви, че позициите на България са за повече контрол на Евростат, за финансова дисциплина и по-големите общи действия в Европа в икономическата политика, предаде "Фокус". По думите му страните, които спазват финансова дисциплина, трябва да бъдат поощрявани в ЕС и за това има възможности.
„Инвестиционния климат и бизнес средите в Германия ясно ще чуят отношението ни към тях. Невероятно важна е подкрепата на Германия за присъединяването на България към Шенгенското пространство. Германия винаги ни е помагала и се надяваме с високата оценка, която дава на нашето правителство, през 2011 г. българите свободно да се придвижват в Шенген. Нашата гранична полиция и външна граница е една от най-сигурните в Европа, това го гарантирам”, заяви още министър-председателят.