Нападнаха с нож и обраха бизнесмен пред банка
Двама мъже бяха задържани след грабеж на голяма сума пари, извършен вчера в Пловдив, съобщиха от полицията.
0
46
Около 12.30 часа на ул.”Пере Тошев” пред офис на банка от ръцете на 58-годишен пловдивчанин е била отнета найлонова торба с 34 700 лева.
Пловдивчанинът и 66-годишният му съдружник от Пазарджик току що били изтеглили парите от банката. На излизане от сградата двамата били пресрещнат от мъж, който опрял нож във врата на 58-годишния пловдивчанин и издърпал от ръцете му торбата с парите.
След това нападателят и пазарджиклията заедно се качили в чакащ ги наблизо автомобил и тръгнали в неизвестна посока. В хода на проверката служителите от Първо РУП заподозрели в грабежа 35-годишен мъж от Асеновград, който е известен на полицията. Асеновградчанинът и съдружникът на ограбения са задържани в ареста за 24 часа. По случая е образувано дознание.
Пловдивчанинът и 66-годишният му съдружник от Пазарджик току що били изтеглили парите от банката. На излизане от сградата двамата били пресрещнат от мъж, който опрял нож във врата на 58-годишния пловдивчанин и издърпал от ръцете му торбата с парите.
След това нападателят и пазарджиклията заедно се качили в чакащ ги наблизо автомобил и тръгнали в неизвестна посока. В хода на проверката служителите от Първо РУП заподозрели в грабежа 35-годишен мъж от Асеновград, който е известен на полицията. Асеновградчанинът и съдружникът на ограбения са задържани в ареста за 24 часа. По случая е образувано дознание.