plovdiv.mvr.bg
Тийнейджърка се хвърли от 13-етаж на блок
Момиче скочи от 13-ия етаж на блок на ул. "Иван Гарванов" в пловдивския квартал "Кючук Париж", съобщиха от полицията.
Момичето е загинало на място. Сигналът за инцидента е получен в 10.55 в дежурната на Областната дирекция "Полиция", съобщи онлайн изданието на в. "Марица".
Блокът, където е станала трагедията е 16-етажен. Според очевидци момичето, което е на видима възраст около 13 -16 г., е скочило от стълбищната площадка на 13-я етаж.
Около десетина минути момичето стояло на прозорец на стълбището над входа и гледало надолу, разказаха хора от блока. Някои от тях се опитали да разговарят с детето и да го убедят да не предприема фатални и крайни мерки.
Човек от блока се обадил на телефон 112, за да повика помощ. Няколко минути по-късно момичето стояло безучастно и не давало вид, че чува хората около себе си. След това, както била преметнала крак през парапета, прехвърлила другия навън и скочила със затворени очи, съобщи "Монитор".
Тялото на момичето е било много обезобразено, а и то не е носело със себе си никакви документи за самоличност. Затова в първите часове след самоубийството полицията не е могла да разпознае трупа, научи „Монитор”. От мъртвата били взети отпечатъци, за да се установи дали има съвпадение в системата, и така да се разбере самоличността є. Според хора от блока девойката не живеела там. Това е пето самоубийство от фаталния блок за последните 20 години.
Блокът, където е станала трагедията е 16-етажен. Според очевидци момичето, което е на видима възраст около 13 -16 г., е скочило от стълбищната площадка на 13-я етаж.
Около десетина минути момичето стояло на прозорец на стълбището над входа и гледало надолу, разказаха хора от блока. Някои от тях се опитали да разговарят с детето и да го убедят да не предприема фатални и крайни мерки.
Човек от блока се обадил на телефон 112, за да повика помощ. Няколко минути по-късно момичето стояло безучастно и не давало вид, че чува хората около себе си. След това, както била преметнала крак през парапета, прехвърлила другия навън и скочила със затворени очи, съобщи "Монитор".
Тялото на момичето е било много обезобразено, а и то не е носело със себе си никакви документи за самоличност. Затова в първите часове след самоубийството полицията не е могла да разпознае трупа, научи „Монитор”. От мъртвата били взети отпечатъци, за да се установи дали има съвпадение в системата, и така да се разбере самоличността є. Според хора от блока девойката не живеела там. Това е пето самоубийство от фаталния блок за последните 20 години.