Изпълнението на проекта за въвеждането на електронната система със светлинни табла по спирките и безкондукторното обслужване, както и за нови светофари и велоалеи, ще стартира не по-рано от 30 септември 2012 г, съобщава в. "Марица".

Срокът е посочен миналата седмица от Министерството на регионалното развитие на всички общини, които участват в оперативната програма, обясни зам.-кметът Александър Константинов след срещата в Стара Загора.

Пловдив кандидатства с проект на стойност 24 милиона евро. От тях 21 милиона е безвъзмездната помощ от ЕС, а 3 милиона евро общината трябва да осигури от собствен бюджет в рамките на две години, разказа Константинов. Разработката заема 1200 страници, но тепърва по нея ще се дават становища, ще се изготвя апликационна форма, ще се прави обществено обсъждане. Процедурите по европейските проекти са изключително сложни, подчерта зам.-кметът.

Той напомни, че община Пловдив е спазила срок, като е внесла проекта в МРРБ до 30 август. Нас ни критикуваха, че се бавим, но на срещата в Стара Загора се оказа, че Варна ще предаде проекта до края на ноември, а Русе ­ през януари, изтъкна Константинов.