EPA/БГНЕС
Пловдивчани излязоха на мирен протест
Протестни демонстрации след инцидентите в Катуница се проведоха в Пловдив. Около хиляда души се събраха на площад „Съединение”.
От площада протестиращите потеглиха към хотел „Тримонциум”, съобщи "Фокус". Те скандираха антиромски лозунги. В Пловдив протестират в подкрепа на жителите на Катуница, които искат изселване на фамилията на Кирил Рашков от селото.
С минута мълчание и падане на колене беше почетена паметта на загиналите две момчета. Няколко пъти протестиращите изпяха химна, като започнаха от площад "Съединение", преминаха през главната улица, спряха се на площада пред сградата на общината, където приключваше предизборна изява.
Протестът премина без инциденти, в него участваха предимно младежи, като имаше деца и възрастни хора. С възгласи срещу ромите и скандирания „Кирил в затвора”, „Убийци”, „Българи Юнаци” и „Всеки ден ще е така до победата" премина протестът в града. Шествието премина мирно без сблъсъци при засилено полицейско присъствие.
В протеста са се включили около 600 души. Това заявиха пред “Фокус” от ОД МВР Пловдив. Полицията беше изградила множество филтриращи пунктове за проверка на хората, които отиваха на протестния митинг. Благодарение на тези пунктове, в районните управления в Пловдив бяха отведени около 60 души. Повечето от тях бяха без лични документи. Други носеха в себе си бомбички, ножове, боксове, сгъваеми палки и други подобни опасни предмети.
С минута мълчание и падане на колене беше почетена паметта на загиналите две момчета. Няколко пъти протестиращите изпяха химна, като започнаха от площад "Съединение", преминаха през главната улица, спряха се на площада пред сградата на общината, където приключваше предизборна изява.
Протестът премина без инциденти, в него участваха предимно младежи, като имаше деца и възрастни хора. С възгласи срещу ромите и скандирания „Кирил в затвора”, „Убийци”, „Българи Юнаци” и „Всеки ден ще е така до победата" премина протестът в града. Шествието премина мирно без сблъсъци при засилено полицейско присъствие.
В протеста са се включили около 600 души. Това заявиха пред “Фокус” от ОД МВР Пловдив. Полицията беше изградила множество филтриращи пунктове за проверка на хората, които отиваха на протестния митинг. Благодарение на тези пунктове, в районните управления в Пловдив бяха отведени около 60 души. Повечето от тях бяха без лични документи. Други носеха в себе си бомбички, ножове, боксове, сгъваеми палки и други подобни опасни предмети.