Инцидентът е станал около 9 часа на моста на река Стряма. По първоначални данни по време на движение се е спукала предна гума и ТИР-ът се блъснал в мантинелата, а после се преобърнал.

Екипи на ОУПЗН – Пловдив са на мястото на катастрофата, за да почистят разтеклото се масло и гориво. 47-годишният шофьор и 25-годишната му спътничка са без наранявания.

Движението по автомагистралата в посока Бургас е нормално, а в посока София – автомобилите се отбиват по аварийната лента до изтегляне на обърналия се камион.