Туристи от 44 страни са посетили Пловдив за месец
Значително е нараснал броят на български и чужди туристи, преминали през Туристически информационен център, който се намира до Централна поща, съобщава в. "Марица".
Представители на 44 държави са били гости на града през изминалите 4 седмици, най-вече от Франция, Англия, Германия и САЩ. Те са проявили най-голям интерес към забележителностите на Пловдив и региона, културните прояви, който се организират тук, както и места за развлечения, магазини и заведения за хранене.
От Туристическия информационен център отчитат ръст от 10 процента и на посещенията на двата интернет портала www.eventsplovdiv.info и www.plovdiv-tour.info.