Върнаха в ареста двама от аферата ”Сухо мляко”
Пловдивският апелативен съд нареди задържане в ареста на двама от тримата от групата за ДДС измами, разследвана за укриване на близо 10 млн. лева от ДДС.
Групата бе разбита при спецоперация на 28 ноември. Чрез две фирми – „Набкос” и „Фрутико” те са внасяли сухо мляко от ЕС, което продавали на мандри в цялата страна, укривайки с фалшиво фактуриране 2/3 от количествата, от което са успели да присвоят поне 10 милиона лева от ДДС. Освен това разследващите са по следите им за „изпирането” на други 30 милиона лева.
Миналата седмица главният секретар на МВР Светлозар Лазаров заяви в Пловдив, че МВР и НАП са осигурявали чадър на групата.
Апелативните съдии прецениха, че има достатъчно доказателства за извършеното и има опасност обвиняемите да попречат на правосъдието, ако са на свобода.
По-леката мярка - домашен арест съдът определи за Стефка Павлова, майка на две малки деца, за които трява да се грижи. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.