Преасфалтирането, което започва откъм кръстовището с бул.”Шести септември”, се предхожда от пълна подмяна на водопроводната мрежа. По думите на пловдивския градоначалник това е една от зоните в града с най-чести ВиК аварии.

Ще бъде изграден нов тротоар и оставено и място за велоалея. Тя ще бъде изградена в края на юни по друг транспортен проект от програма „Регионално развитие”.

Според кмета Тотев цялостният ремонт ще приключи до 30 дни, като в първите 15 от тях ВиК ще приключи своята работа. Освен подмяна на тръбите тя включва и поставяне на противопожарни хидранти.

Във връзка с ремонта се затваря за движение западното платно на бул.”Източен” в участъка между булевардите „Шести септември” и „Мария Луиза”. Автомобилите ще се движат само в източното платно и в двете посоки. Линиите на градския транспорт с номера 21 и 25 ще минават по обходни маршрути.