Расте броят на болните от вирусен менингит
Близо 70 вече са случаите на вирусен менингит в Пловдивско. Това съобщи главният здравен експерт в Министерството на здравеопазването д-р Ангел Кунчев, цитиран от БНТ-Пловдив.
Нито един от пациентите няма сериозни усложнения, подчерта главният здравен експерт. По думите му заболеваемостта от ентеровирусни менингити се увеличава всяка година през топлите месеци. Болестта обаче протича леко и без усложнения. По-голямата част от болните развиват симптоми на летен грип с температура и главоболие.
Заболяването протича сравнително леко и отминава за седмица. Освен в Пловдив, случаи на ентеровирусен менингит са регистрирани и в Стара Загора, Бургас, Варна и Ямбол.