Столична община
Дават 500 000 лв. за нова маркировка
Близо 500 000 лева са осигурени в общинския бюджет за маркировка на пловдивските улици, съобщи в. "Марица".
Пешеходните пътеки са в окаяно състояние, напълно са изтрити и не се виждат, но боядисването им ще започне в края на юни.
Сега се провежда конкурс за избор на изпълнители, обясни зам.-кметът по обществен ред и сигурност Александър Държиков. Две фирми кандидатстват за хоризонталната маркировка и още три - за подмяна на вертикални пътни знаци. Офертите бяха отворени на 21 май.
Дадох задача на комисията по най-бързия начин до 10 юни да са готови с фирмата изпълнител, която ще обновява зебрите, след това по закон тече 14-дневен срок за обжалване, разказа Държиков.
За хоризонталната маркировка са заделени 250 000 лева, за пътните знаци - 230 000. Ситуацията със зебрите е трагична, на за разлика от други години, този път ще боядисаме пътеките в целия град, увери зам.-кметът. Маркировката се нанася през нощта, когато няма голямо движение, и задължително при сухо време. На улиците и булевардите, които няма да се ремонтират и да се разкопават най-малко четири години, ще сложим термопластик, обясни Държиков.
Термопластик се прави от специален материал и такива зебри със сини и червени ленти има например на бул. “България” и новата отсечка на “Победа”. Такъв вид маркировка издържа четири години. Обикновените боите, които се използват масово, имат много къс живот - от 6 до 9 месеца.
Сега се провежда конкурс за избор на изпълнители, обясни зам.-кметът по обществен ред и сигурност Александър Държиков. Две фирми кандидатстват за хоризонталната маркировка и още три - за подмяна на вертикални пътни знаци. Офертите бяха отворени на 21 май.
Дадох задача на комисията по най-бързия начин до 10 юни да са готови с фирмата изпълнител, която ще обновява зебрите, след това по закон тече 14-дневен срок за обжалване, разказа Държиков.
За хоризонталната маркировка са заделени 250 000 лева, за пътните знаци - 230 000. Ситуацията със зебрите е трагична, на за разлика от други години, този път ще боядисаме пътеките в целия град, увери зам.-кметът. Маркировката се нанася през нощта, когато няма голямо движение, и задължително при сухо време. На улиците и булевардите, които няма да се ремонтират и да се разкопават най-малко четири години, ще сложим термопластик, обясни Държиков.
Термопластик се прави от специален материал и такива зебри със сини и червени ленти има например на бул. “България” и новата отсечка на “Победа”. Такъв вид маркировка издържа четири години. Обикновените боите, които се използват масово, имат много къс живот - от 6 до 9 месеца.