Служителите в спецзвеното, които са трима, от днес започват да почистват всички спирки в Пловдив. Те ще махат графити, ще разлепват плакати и ще чистят заслоните от всичко излишно, поясни кметът Иван Тотев.

Екипът стартира почистването със спирките на бул. "Източен". Когато приключат с всички заслони, хората от звеното на "Чистота" се връщат и започват пак отначало, обясни Тотев.

По думите му до края на седмицата се очаква фирма "Елиза 1999" да каже дали приема предложението на общината да се откаже от концесионния договор за спирките срещу близо 3 млн. лв.