БГНЕС
Никой не работи на Събота пазара
Изграждането на новото тържище на "Събота пазар" в Пловдив е в пълен застой, съобщи телевизия "Тракия".
Наскоро инвеститорът поиска удължаване на пусковия срок с шест месеца, за да може да направи пазара и ресторанта.
Нито един строителен работник обаче нямаше днес на строителната площадка на Събота пазара. Разкопаното тържище е занемарено, в застой е и изграждащия се в близост ресторант.
Емблематичният пазар беше даден на концесия за 748 000 лева за срок от 15 години на фирма "Отел". Тук трябва да има 100 маси, модерен санитарен възел, паркинг за 22 автомобила и ресторант. Пусковият срок трябваше да бъде в края на миналата година.
На указателната табела днес датата за финал на ремонтните работи вече старателно е изтрита. На обекта днес имаше само един пазач, опънал се на припек, с вестник в ръка.
Нито един строителен работник обаче нямаше днес на строителната площадка на Събота пазара. Разкопаното тържище е занемарено, в застой е и изграждащия се в близост ресторант.
Емблематичният пазар беше даден на концесия за 748 000 лева за срок от 15 години на фирма "Отел". Тук трябва да има 100 маси, модерен санитарен възел, паркинг за 22 автомобила и ресторант. Пусковият срок трябваше да бъде в края на миналата година.
На указателната табела днес датата за финал на ремонтните работи вече старателно е изтрита. На обекта днес имаше само един пазач, опънал се на припек, с вестник в ръка.