Идеята е чрез чиповете да се подобри събираемостта на таксата за кучета, която е 20 лева годишно.

Освен това ще бъде много по-лесно да бъдат разпознавани и връщани на стопаните им изгубени домашни любимци.

На сесията тази седмица ще бъдe гласувано предложение и за изграждането на временен приют за бездомни кучета и котки. За изграждането му са предвидени около 20 000 лева в бюджета за тази година, като парите ще бъдат използвани за реконструкция и разширение на сега съществуващия приют за животни на „4-и километър".