БГНЕС
Ще има sms билети за 2 линии от вторник
От 20 декември пътниците по автобусните линии с номера 4 и 15 в Пловдив ще могат да пътуват и със SMS билети.
Проектът „SMS билет в градския транспорт” се реализира съвместно с българо-чешката фирма Ерика - БГ, а един от пловдивските превозвачи е първият, който прилага нововъведението в страната, съобщи радио Пловдив.
Като начало, от 20 декември в 20 автобуса в Пловдив, по двете линии 4 и 15, ще може да се пътува като се изпрати SMS на мобилните оператори. В отговор се получава билет, валиден 45 минути. Всеки контрольор ще е снабден със специално устройство за проверка на валидността на SMS билета.
В началото на следващата година се предвижда да бъдат добавени още линии. Ползването на електронен билет е на принципа на SMS паркирането. Но SMS билетът дава още възможност на транспортните оператори да контролират работата на кондукторите и движението на автобусите.
Като начало, от 20 декември в 20 автобуса в Пловдив, по двете линии 4 и 15, ще може да се пътува като се изпрати SMS на мобилните оператори. В отговор се получава билет, валиден 45 минути. Всеки контрольор ще е снабден със специално устройство за проверка на валидността на SMS билета.
В началото на следващата година се предвижда да бъдат добавени още линии. Ползването на електронен билет е на принципа на SMS паркирането. Но SMS билетът дава още възможност на транспортните оператори да контролират работата на кондукторите и движението на автобусите.