От Министерство на здравеопазването представител бе директорът на Националната програма за превенция и контрол на ХИВ и СПИН д-р Тонка Върлева.

"Истината е, че този квартал има нужда от специално внимание", заяви Иван Тотев. Той изрази надежда, че новият център ще има стабилност и устойчивост и ще се развива във времето. Центърът е факт благодарение на взаимодействието между Министерство на здравеопазването, община Пловдив, Регионалната здравна инспекция и неправителствени организации в сектора, каза д-р Тонка Върлева.

Тя допълни, че в центъра ще работят над 20 души от ромски произход, които ще помагат на гражданите на „Столипиново" с информация и материали за превенция на ХИВ. Сградата на центъра на ул. „Елба" е предоставена от община Пловдив, а средствата за изграждането му са предоставени от Министерство на здравеопазването по Програмата за превенция и контрол на ХИВ и СПИН.