Bulphoto
Училищата в София под лупа за новия грип
От днес Столичната община ще следи всеки ден за броя на отсъстващите деца в двете училища, където има случаи на грип "А" /H1N1/.
Това съобщи пред БТА директорът на общинската дирекция "Образование" Мария Минчева.
Информацията ще бъде подавана от медицинския персонал от 47-мо СОУ "Христо Г. Данов" и 127-мо СОУ "Иван Николаевич Денкоглу", чиито възпитаници са двете деца, заболели от така наречения свински грип. Двете деца са момиче в 10 клас и момче в 7-ми, съобщи вестник "24 часа". Те са започнали лечение с антивирусен препарат в домашни условия на 1 октомври. В момента те са в добро състояние и не се налага приемането им в болница или изследването на хората, с които са контактували, съобщи БНР.
Очаква се РИОКОЗ-София да даде на двете общински училища специални указания за предпазване от грипното заболяване. От общината ще разпространят указанията на инспекцията и в останалите общински учебни заведения.
От 1 октомври до днес в Столичната община и в двете засегнати училища не е постъпвала информация от компетентните органи за установеното заболяване и предприетите действия, уточниха оттам.
Досега има само един смъртен случай у нас - на 30-годишния мъж от Самоков, който издъхна преди няколко дни. Той обаче бил наркоман с много слаба имунна система и съпътстващи заболявания, обясниха лекарите, които твърдят, че няма опасност от епидемия.
Информацията ще бъде подавана от медицинския персонал от 47-мо СОУ "Христо Г. Данов" и 127-мо СОУ "Иван Николаевич Денкоглу", чиито възпитаници са двете деца, заболели от така наречения свински грип. Двете деца са момиче в 10 клас и момче в 7-ми, съобщи вестник "24 часа". Те са започнали лечение с антивирусен препарат в домашни условия на 1 октомври. В момента те са в добро състояние и не се налага приемането им в болница или изследването на хората, с които са контактували, съобщи БНР.
Очаква се РИОКОЗ-София да даде на двете общински училища специални указания за предпазване от грипното заболяване. От общината ще разпространят указанията на инспекцията и в останалите общински учебни заведения.
От 1 октомври до днес в Столичната община и в двете засегнати училища не е постъпвала информация от компетентните органи за установеното заболяване и предприетите действия, уточниха оттам.
Досега има само един смъртен случай у нас - на 30-годишния мъж от Самоков, който издъхна преди няколко дни. Той обаче бил наркоман с много слаба имунна система и съпътстващи заболявания, обясниха лекарите, които твърдят, че няма опасност от епидемия.