За по-малко от 4 часа бе задържан извършителят на убийството - 26-годишният Здравко К от Кюстендил. 
Сигналът за инцидента е получен днес около 10.45 часа на тел. 112. Близки на убития Веселин са заявили, че той не се е прибрал снощи и са намерили тялото му под моста на река “Рударска”.
Незабавно са предприети оперативно-издирвателни действия под ръководството на окръжния прокурор на Перник и временно изпълняващия длъжността директор на Областната дирекция на МВР в Перник Владимир Босев.
Разпитани са свидетели и в резултат на проведени процесуално-следствени действия е установен  убиецът.
При извършения оглед на трупа са установени множество удари и порезни рани в областта на тялото и врата. Здравко К. е задържан за 72 часа и след изтичането на този срок, ще му бъде поискана постоянна мярка “задържане под стража”. Образувано е досъдебно производство за умишлено убийство.
Убитият Веселин е работел в железарски магазин в центъра на село Рударци, съобщи информационният сайт "За Перник".