Пастрок, убил 3-годишно дете, ще лежи 20 години
Пастрокът, който уби по садистичен начин 3-годишната Никол от Враца, ще лежи 20 години в затвора. 36-годишният Антон Митов от село Косталево е осъден от петчленен състав на Врачанския окръжен съд след светкавичен процес, който продължи само два дни, предаде Стандарт Нюз.
От самопризнанията на изверга и от разпита на 15 свидетели и 4 вещи лица бе доказано, че той е умъртвил доведената си дъщеря по особено жесток и мъчителен начин през септември 2008 година.
3-годишната Никол е била убита от Митов, а собствената й майка Наталия Николова е била съучастница на зловещото престъпление.
В хода на разследването е установено, че малката Никол е убита в началото на септември 2008 година. Във фаталния ден още сутринта Никол получила обичайната си порция бой и ритници. После била заключена, а майка й и Антон отишли в кръчмата. Като се върнала, Наталия видяла, че детенцето е повърнало, и го наказала с нова порция бой. После се включил и любовникът й, който накрая грабнал брадвата. Никол издъхнала след продължителна агония, гласи заключението на съдебните лекари.
От пролетта на 2008 година майката на децата заживяла заедно с фактическия убиец на Никол - Антон Митов. Мъжът неотдавна бил излязъл от затвора. Любовниците го ударили на живот, а дечицата постоянно били "под ключ", за да не им пречат. Дръзнели ли да хленчат, следвал бой с тояги и връзване със сезал за круша в двора.
В началото след убийството майката излъгала, че детето е на гости, после го "пратила" чак в Италия. След като я притиснали, жената признала, че любовникът й убил момиченцето, а после двамата го скрили в плевнята. За да положат трупчето, те с ръце изкопали дупка сред трупаните с десетилетия боклуци.