Столичният ВиК оператор отбеляза Световния ден на водата с откриване на нова обществена чешма и кът за отдих в центъра на София
Нова обществена чешма, маса за тенис, две пейки и съдове за разделно събиране на отпадъци вече са на разположение на софиянци и гостите на града. На 22 март - Световният ден на водата, "Софийска вода" част от Веолия, Столична община и район "Средец" откриха новите съоръжения. Те са изградени от столичния ВиК оператор.
"Както знаете, водата в последните една-две години се оказа много важна тема. И съм щастлив, че в управлението на водната система ние от "Софийска вода" успяваме да използваме добри практики на групата на Веолия от цял свят", коментира на откриването Любомир Филипов, директор "Стратегически партньорства и регулиране" на "Софийска вода", част от Веолия.
"Хубаво е, че със Столична община си партнираме не само за такива проекти, но и за цялостното управление на водния сектор", допълни още той. "Така че нека да ни е честита тази чешма и призовавам да я пазим, защото тя е за нас, нашите деца и гостите на града".
На откриването присъства и зам. кметът по екология на Столична община Надежда Бобчева, която също открои доброто партньорство със столичния ВиК оператор. "Нашата цел е и намаляването на използването на пластмаса. Чешми като тази са пример точно в тази посока. Използвам възможността да поздравя и нашите колеги от "Софийска вода" с техния празник - Денят на водата".
Символичен домакин на събитието беше кметът на район "Средец" Трайчо Трайков, който обяви, че се планира и облагородяване на пространството около новата обществена чешма. "Радвам се, че след продължително усилие от районната администрация, Столична община и "Софийска вода" можем да имаме тази функционираща чешма, за което искрено благодаря! И призовавам хората да я пазят".
Новите съоръжения, дарени от "Софийска вода", се намират в Княжеската градина в столицата.
НАЙ
Терзиев отговори на Борисов: Софиянци не ме избраха, за да правя безпринципни сделки
Момче е пребито до спирка в центъра на София от младежи в черно
Рюте: С новите руски ракети разликата при атака по Полша и по Нидерландия е 5 минути
Шофьор на бус загина след челен удар с камион на магистрала "Тракия" при Вакарел
Окончателно: Георги Семерджиев ще лежи 20 г. за катастрофата, отнела живота на две жени
Рюте: С новите руски ракети разликата при атака по Полша и по Нидерландия е 5 минути
Момче е пребито до спирка в центъра на София от младежи в черно
Терзиев отговори на Борисов: Софиянци не ме избраха, за да правя безпринципни сделки
"Тренд": 59% от българите искат да има референдум за еврото
Ключови моменти от битката за Курска област и нейното отражение