Нов бизнесмен хванат в измама с кола
Криминалисти от областната дирекция (ОД) на МВР в Благоевград са приключили разпоредена проверка от прокуратурата срещу едноличен търговец от Благоевград за избягване на плащането на данъчни задължения в особено големи размери, съобщи пресцентърът на областната дирекция.
Колата е на името на 71-годишния Н.С. от Благоевград, допълниха от полицията. Материалите от проверката са изпратени в Районната прокуратура с мнение за образуване на досъдебно производство по чл. 255 от Наказателния кодекс.
Неотдавна, отново в Благоевград, полицията даде на прокурор първия бизнесмен, който беше уличен, че е "превърнал" луксозния си джип в товарен автомобил.