Наши моряци заложници на товарен кораб в Италия
Вече втори месец български моряци са заложници на товарен кораб на италианското пристанище Чивитавекия, съобщи bTV.
0
148
Корабът "Силвър Уан" е с камбоджански флаг и пристигнал в Италия на 3 август с екипаж от 12 души. Капитанът оставил половината от екипажа си без да плати и отпътувал за България. Не е платена и таксата за акостиране. Оттогава следите на собственика се губят.
До кораба няма достъп, тъй като той се води камбоджанска територия и е под запор. Моряците на борда са заложници. Те се снабдяват с храна от благотворителната организация "Стела Марис", която се грижи за моряци в нужда.
"Собственикът е българин, с когото от повече от месец нямаме контакти. В началото имахме контакт, чрез електронна поща с жена - мениджър от Варна, но и тя изчезна. Макар и въпрос на време българите ще ги оправим, понеже са от страна от ЕС, но на борда има трима украинци, които са проблем", обясни Дон Артуро Йежйорек.
До кораба няма достъп, тъй като той се води камбоджанска територия и е под запор. Моряците на борда са заложници. Те се снабдяват с храна от благотворителната организация "Стела Марис", която се грижи за моряци в нужда.
"Собственикът е българин, с когото от повече от месец нямаме контакти. В началото имахме контакт, чрез електронна поща с жена - мениджър от Варна, но и тя изчезна. Макар и въпрос на време българите ще ги оправим, понеже са от страна от ЕС, но на борда има трима украинци, които са проблем", обясни Дон Артуро Йежйорек.