44-годишният мъж и 40-годишната жена в края на миналата година успели да уговорят двете момичета да отидат в австрийската столица, уверявайки ги, че лесно ще намерят работа, допълва агенцията, цитирана от БТА.
В действителност момичета - едното на 13 години, а другото - 20-годишно умствено изостанало, се оказали затворени в апартамент, който според обвинителния акт бил използван за трафик на деца от Югоизточна Европа.
Собственикът на жилището бил сърбин, който успял да избяга. За да принуждават момичета да просят на улицата, където всяко трябвало да печели най-малко 70 евро, мъжът и жената редовно ги биели и насилвали.
Момичетата успели да избягат няколко месеца по-късно и потърсили убежище в българското посолство, където издали мъчителите си.
Прокуратурата заяви, че обвиняемите третирали двете момичета "като добитък и ги превърнали в робини".