Пламен Галев отрече да е заплашвал свидетели
Не съм заплашвал свидетели. Казах, че ще им разбием лъжите пред цяла България. Започнаха да виждат, че им се пропукват показанията, лъжат, за това говорят такива неща.
Вчера, след като свидетелстваха в съда, двамата заявиха, че са били заплашвани в съдебна зала от Галев.
Антонио Якимов каза, че бизнесменът ги е заплашил, че ще ги закопае на 3 метра под земята. Собственикът на таксиметрова фирма Пламен Миланов пък каза, че в съдебна зала, че в почивката Галев му е казал: "Така ще ви пребием, че цяла България ще разбере". Миланов, който съди братя Галеви за това, че са му искали да плаща по 1500 лева рекет всеки месец и да им прехвърли половината от собствеността на фирмите си, настоя съдът да вземе необходимите мерки.
На 1 декември от 10 часа ще бъде следващото заседание по делото срещу Пламен Галев, Ангел Христов и петимата други обвиняеми за участие в престъпна група за изнудване и принуда.
Това стана известно в края на днешното заседание в Кюстендилския окръжен съд. То продължи четири часа и половина. Разпитани бяха около 20 свидетели. Защитникът на Пламен Галев и Ангел Христов, адвокат Емил Велинов заяви пред представители на медиите, че по преценка ще искат нови свидетели, след като бъдат изслушани тези на обвинението, предаде Фокус.
Разпитите на свидетели ще продължат и на 1 декември.
Вижте видео от изявлението на Пламен Галев