Лекарствата по пощата са незаконни
Oтпускането на лекарствени продукти в пощенските клонове в областите Благоевград и Смолян по "пилотен проект" на "Български пощи" ЕАД е незаконно, съобщиха от пресцентъра на Министерството на здравеопазването (МЗ).
При тези обстоятелства заключението на агенцията е, че са налице достатъчно основания за преустановяване предоставянето на медицински изделия или лекарства чрез пощенските клонове в страната, както и за образуване на административно-наказателно производство за налагане на глоба.
Инициативата на пощите предизвика широко одобрение сред хората в двете области, най-вече сред възрастните жилети на села, в които няма аптеки и им се налага да пътуват, за да се снабдят с лекарства.