Близо 5,7 милиона любители на пенливата напитка са уважили празника срещу 6 милиона миналата година, показват данните на комитета по туризма в баварската столица, предаде БГНЕС.
 Ала посетителите са изпили средно повече от миналата година: 6,5 милиона еднолитрови халби бира или 8% повече в сравнение с 2008 г. са изпити на 176-о издание на продължилия 16 дни празник при приятно слънчево време. Тази година има спад в консумацията извън бирата – по-специално на храна, макар да са изядени под формата на наденички и други вкусотии 111 вола, срещу 104 миналата година. По-малко пари са изхарчени и за сувенири и други забавления. Организаторите обаче са доволни от спокойната атмосфера на празника, преминал при засилени мерки за сигурност заради терористични заплахи. Според полицията равносметката на Остоберфест 2009 също е положителна: регистрираните инциденти са значително по-малко.