Сигналът за инцидента в пощенския клон на бул. "Св. Св. Кирил и Методий"  е получен в полицията около 17.30 часа. Неизвестен мъж с маска влязъл, насочвайки към служителките пистолет, и поискал парите. При появата на охранителя обаче, непознатият избягал.
Незабавно на място е изпратен полицейски екип. При извършения оглед зад сградата е открита част от пластмасов детски пистолет - черен пълнител. Това кара полицаите да смятат, че неуспелият обирджия е бил абсолютен аматьор, възможно е дори да е бил младеж.
След инцидента пощенските служителки и охраната са дали обяснения. Засега няма информация от МВР дали те са успели да дадат надеждно описание на нападателя, въпреки че е бил маскиран