Още трима задържани за убийството в ”Овча купел”
Убиецът на 24-годишния Борислав Райнов, който бе пребит до смърт в столичния квартал "Овча купел" на 4 юли, вероятно е имал съучастници.
29-годишният ром Славчо Димитров беше задържан няколко дни след убийството и на 16 юли съдът го остави в ареста. В съдебната зала той заяви, че той е невинен и може да посочи 17-годишен свидетел, който да каже кой е истинският убиец.
Днес Софийският апелативен съд потвърди мярката за задържане под стража остави на Димитров, който е осъждан три пъти за кражби и грабеж и има регистрации за причинена средна телесна повреда и измама.
Междувременно от пресцентъра на МВР съобщиха, че след проведени оперативно-издирвателни и процесуални действия столични криминалисти са задържали още трима души по подозрение в съучастничество в убийството на Райнов.
На софиянците Т.Г., на 19 г., който е с регистрации за кражби, грабеж и средна телесна повреда, 30-годишният З.З. - криминално проявен за кражба, и Т.Ф., на 39 г., - известен на полицията за хулиганство, са повдигнати обвинения за убийство.
С прокурорско постановление на тримата е взета мярка за неотклонение „задържане под стража” за срок от 72 часа.
Около убийството избухна скандал, след като близките на Борислав Райнов заявиха, че полицаи са били близо до местопрестъплението, но не са направили нищо, за да го спасят. Роднините дори протестираха пред парламента. Вътрешният министър назначи вътрешна проверка, която обаче излезе със заключение, че служителите на МВР нямат вина. Те нямали видимост към тялото на младия мъж, който бил убит зад къща.