Ново хулиганство на пътя: Заливат в движение коли и пешеходци с кисело мляко (снимка/видео)
Потърпевш разказва, че е видял млада шофьорка да полива мъж на светофар в София, след което заляла и неговия автомобил
Чуйте статията:
Още по темата
Нова мода в хулиганството на пътя отчетоха столичани. Потърпевш шофьор, който е и свидетел едновременно, разказва за инцидент, станал в центъра на столицата в петък вечерта. Младо момиче зад волана заляло в движение с кисело мляко случаен пешеходец, застанал на светофар.
"Тази вечер аз и моята приятелка се прибирахме от заведение към вкъщи, когато станахме свидетели на изключително агресивно поведение на пътя. Пред нас се движеше автомобил с номер …, каран от момиче, видимо взело току-що книжка, от който на един светофар поляха случаен човек с кисело мляко. Останахме шокирани от случката", разказва мъжът в социалната мрежа.
След това въпросната шофьорка се залепила за неговия автомобил, започнала да го преследва и да го притиска на пътя.
"Малко след това същият автомобил намали и започна да се движи непосредствено до нас. Засичаха ни, лепяха се до колата ни и ни светеха с фенер от задната седалка, очевидно с цел да ни заслепят. След това се залепиха зад нас и продължиха дълго време да ни следват, като през цялото време присветваха и караха агресивно", свидетелства мъжът, останал анонимен, но публикувал разказа си в групата "Катастрофи в София" във Фейсбук.
Преследването завършило на площад "Александър Невски", където потърпевшият спрял на паркинга, за да може въпросната шофьорка да го подмине.
"Вместо това те отново се изравниха с нас, започнаха да светят с фенера и да викат. Моята приятелка ги попита: "защо са поляли човека на светофара и им каза, че това не е нормално". Реакцията им беше подигравателна — твърдяха, че нямаме доказателства и отново ни заслепяваха с фенер", описва патилата си столичанинът.
"В крайна сметка ни замериха и нас с кисело мляко", разказва мъжът, който публикува снимки и видео с омазаната кола.
Той призовава институциите да си свършат работата и публикува регистрационния номер на колата на пътната хулиганка. "Пиша това, защото подобно поведение е безотговорно. Надявам се отговорните институции да вземат мерки", завършва призивът му.
Оказва се обаче, че инцидентът не е изолиран случай.
Коментиращи под поста му разкриват, че знаят и за други подобни инциденти.
Жена разказва как нейна роднина е била също залята с кисело мляко, докато чака на светофар в столицата. Случката е станала ден по-рано от инцидента в петък. Явно е "нова мода" на улицата, е нейното заключение.
Друг мъж е преживял подобна случка. "Наскоро и аз бях изненадан как от блок, докато чакам на светофар, бях залят с развалено мляко... Направо нямам думи...", коментира пострадалият.
Със свидетелство се включва и трети човек, претърпял подобни нападения със замерване на колата. "Това явно е някаква практика да мятат неща от колите. Моята кола много пъти е била поливана с кафе, вода, мятани са шишета по нея в движение и опаковки от какви ли не неща", разказва столичанинът.
Не става ясно дали потърпевшият, който остава анонимен, е подал сигнал до тел. 112. По неофициална информация бащата на момичето зад волана вече е информиран за случилото се.