При катастрофа с мотора си в София загина тенорът Богомил Спиров
Солистът на Музикалния театър е бил ударен от камион, а след това откаран в болницата, където е издъхнал
При катастрофа в понеделник следобед в София загина тенорът Богомил Спиров, една от звездите на Музикалния театър, съобщиха негови колеги и приятели.
57-годишният артист е карал мотора си, когато понеделник следобед го удря камион на бул. "Константин Величков".
Свидетели разказаха в социалната мрежа, че линейка го е откарала в тежко състояние в болница, а по-късно вечерта негови близки съобщиха във Фейсбук, че си е отишъл. Спиров е бил блъснат и прегазен от камион.
"Този слънчев човек е бил премазан днес с мотора си от камион на централен софийски булевард... Почивай в мир, Боби Спиров! Ще липсват твоята усмивка, добротата и приятелството ти! Дълбока е скръбта! Съболезнования на семейството и близките! Моля ви, приятели, не карайте мотори! Моля ви! Тук нямаме условия и толерантност за това!", написа във Фейсбук вокалистката на група "Мери Бойс Бенд" Мария Мутафчиева.
Богомил Спиров е солист на Националния музикален театър.
Спиров е роден на 5 юни 1968 г. в София. Той е син на известния актьор от театър "София" Йордан Спиров (1928-2012). Пял е в хор "Бодра смяна", в ансамбъла на Строителни войски.
Повече от три десетилетия Спиров е в трупата на Музикалия театър "Стефан Македонски", където изпълнява централните роли в десетки оперети и мюзикъли: Едвин в "Царицата на Чардаша" от Имре Калман, Хадес в "Орфей в ада" и Ахил в "Хубавата Елена" от Жак Офенбах, Исус в "Исус Христос суперзвезда"
В много от спектаклите той си партнира с бившата директорка на Музикалния театър Марияна Арсенова, също солистка на трупата, която също изрази тъгата си по приятеля.
Михаела Филева, с която излязоха на сцената заедно, се прости с трогателен пост със Спиров.
"Няма да успеем да изпием по бира в Заимов като свършат Капките, както си обещахме преди няколко дни. Благодаря ти за всички наставления и бащински съвети, които ми даваше в годините, както за ролите в театъра, така и за житейските трудности! Благодаря ти, че винаги като имахме общ спектакъл извън София и тръгвахме с моята кола, караше вместо мен, защото знаеше, че ме е страх да шофирам на дълъг път", написа певицата.
НАЙ
Човешкият капитал в България има уникален потенциал за изпреварване на старите сили
Радев с 3 "не" за купуване на ракети за милиард, рязане на майчинството и намаляване на пенсии
ГЕРБ алармира за "Баба Алино 2": 10 дка гора е изсечена и върху нея се строи от КУБ (снимки)
"Свикайте референдум веднага!" Реакции на думите на Коща за българите в конституцията на РСМ
Простреляха българин полицай в САЩ, борят се за живота му
Рюте: Руската армия губи над 30 000 войници месечно на фронта в Украйна
Радев с 3 "не" за купуване на ракети за милиард, рязане на майчинството и намаляване на пенсии
Русия обвини Украйна за смъртта на 8 цивилни в автобус, ударен от дрон (снимки, видео)
Мицкоски обвини България в "драстична радикализация" по спора със РСМ
Украински дронове са ударили петролен терминал в Санкт Петербург