БГНЕС
Патрулка блъсна двама пешеходци
Полицейски патрул с "Опел Астра" блъсна двама пешеходци в Петрич.
Произшествието е станало снощи към 21.15 часа близо до кръстовището на ул. „Рокфелер" и ул. „Софроний Врачански", съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на полицията в Благоевград.
Колата е била управлявана от 41-годишния А. Г. - служител на Районното управление на МВР в Петрич. Той блъснал пресичащите пътното платно мъже на 40 и 41 г., и двамата от Петрич.
При инцидента мъжете са получили различни травми - в областта на гръдния кош, подбедрицата, раменната кост. Пострадалите са настанени в болницата в Петрич без опасност за живота им. Алкохолната проба на полицая е отрицателна, информираха от ОД на МВР - Благоевград.
По случая е образувано досъдебно производство и е сезирана прокуратурата.