Защо денят започва така?

Очаква се завръщането на моряците от кораба "Царевна" у нас. 14 български моряци и един украинец напуснаха борда на кораба, след като беше осигурен времеви коридор за безопасното им слизане. Те се придвижиха до Донецк, който е под контрола на Русия. Петима членове на екипажа останаха на борда по собствено желание, включително капитанът Павел Павлов.

Нови сблъсъци между полицията и палестинци в Ерусалим. 18 души са били арестувани. Израелските полицейски сили за борба с безредиците са били обстрелвани с фойерверки от палестинци по улиците на Стария град на Ерусалим, след като районът беше посетен от евреи по време на свещения за мюсюлманите месец Рамазан. Няколко пътници в два автобуса са били леко ранени, след като хвърлящи камъни палестинци разбили прозорците на превозните средства. Нападната е била и малка група еврейски поклонници.

Лудогорец официално стана шампион на българското футболно първенство за 11-а поредна година, предаде "Корнер". Това стана факт след категорична победа в Разград над гостуващия Славия с 4:1 в първия плейофен кръг на първенството. Тя донесе актив от 67 точки на "орлите", което е с 14 повече от втория ЦСКА при само четири оставащи кръга. И равенство устройваше домакините, но те с бързи голове си гарантираха трите точки. В следващия кръг в Разград има мач между домакините и "червените" и при евентуален успех за Лудогорец разликата ще стане 17 точки при три оставащи три кръга.

Подробно за темите от началото на деня, чуйте в този Podcast:

Последвайте ни в: Spotify - Google Podcasts - Anchor - Breaker - Pocket Casts - RadioPublic

А какво ще кажете за това?

Рано е да се каже дали коалицията ще издържи до края на годината. По точката за Северна Македония в коалиционното споразумение нещата са на ръба. Това заяви пред БНР Тошко Йорданов, председател на ПГ на "Има такъв народ". По думите му премиерът Кирил Петков и неговата съветничка са водили разговори, в които "се заобикаля" това, че докато Северна Македония не започне да изпълнява поетите ангажименти в договора за добросъседство, няма да бъде вдигнато ветото за започване на преговори за членството ѝ в ЕС.

ИТН ще преразгледа поведението си в парламента, каза зам.-председателят на парламента Ива Митева пред bTV. "В комисиите сме ощетени от самото начало. Няма как БСП с 25 народни представители да има по трима депутати, а ние да сме по двама. Жестът, който сме направили в началото на работата на НС, не е разбран", категорична бе Митева. Тя обясни, че представителите на ИТН няма да влизат в комисиите, докато не се възстанови справедливостта.

Ето защо ви питаме:

Гласувайте и коментирайте по темата в страницата на подкаста. Най-интересните ваши мнения ще цитираме в обедния новинарски Podcast точно в 12 часа. 

Искате ли да се чуе вашият глас в Podcast новините?

Ако желаете лично да споделите мнение по темата, да изпратите новина или да предложите идея, пишете ни e-mail PodcastNews@dir.bg, като оставете име и телефон за обратна връзка.

ИЗБРАНО