Семейство поиска €1.1 млн. за отчуждаване на къща
Космическата сума от 1 117 600 евро са поискали от общината собствениците на къщата на ъгъла на бул. „Руски“ и „Гладстон“ в Пловдив. Сградата попада в разширението на „Гладстон“ и подлежи на отчуждаване, съобщава вестник “Марица“.
Обратно в новинатаКоментари - Семейство поиска €1.1 млн. за отчуждаване на къща | Днес.dir.bg
Коментари
прави са хората. ако искат пак да имат магазин и офис на подобно място как ще си ги купят. тоя да си плаща като сика мол като не да си стоят там
Ебахти наглия - искал да си строи МОЛ и къщата му пречела. Ае мола да си ходи, аман. Препоръчвам на собствениците да завишат поне още двойно изискванията си.
Ами да са си правили сметката от мол-а, като им пречи къщата да го направят по-малък...
Къщата наистина е на атрактивно място, на 5 минути от главната, 5 минути от гарата... такъв тип парцел наистина струва към 1 милион. Че то за един апартамент (а не къща) в полупорутен блок (строен 1920) в центъра на София искат 900 хиляди евро !!!!
Интересно колко ще поискат собствениците на къщата, която пречи за свързването на новия мост с бул. Руски. Тази сграда започна да се строи след началото на строежа на моста и странното е, че все още на никой не му прави впечатление, че разделя булеварда с моста.
Предлагам общината в Пловдив да отчужди всички сгради от другата страна на булеварда, за да може да разширят пътя, че не ми се мисли какво ще стане като направят МОЛ. 2 кирливи ленти, представям си задръстванията...
Прави са хората, само в тъпата ни държава я има тази продажна практика-пречела му на МоЛ-а . Ми що не ходи в Израел да строи Мол на някой връз къщата да види къде ще го заврът! Където слънце не огрява! Ми дошъл в България, изрод. После хората ще осъдят България и чрез Европейския съд, ха със здраве! Мол-ове не се строят в градовете, точно за да не се разваля града. Строят се на празни площи извън градовете, ама нали ние сме по-умни....скапана държава!
До Павката - абре Павка, айде не говори глупости моля ти се - ако имаш къща в центъра на София, в ИДЕАЛНИЯ център и искат насилствено да ти я вземат ти как ще се чувстваш? Цените в идеален център не са такива като в жк-тата и предградията. Един мезонет на жълтите павета в центъра на София 150 квадрата, само защото е там струва 1 милион... А тва е къща, с двор, не на един етаж. Цената е абсолютно нормална.
земята е купена за 500хил евро,а общината ще плати 1млн.за къщата.това значи ,че ние трябва да спонсорираме евреите.винаги тези хора трябва да копуват и да получават пари.....помните балкан ,за 150хил.и тръгнаха да ни съдят.каквото искат получават,това е..
Тема за размисъл - а ако г-н Яков беше от другата страна (т.е. къщата беше негова) колко ли щеше да иска....? : ))) Иначе и на мен ми се струва множко сумата, но - пазарна икономика. Никои не го кара насила да прави МОЛ там.
Държавата и банките могат да рекетират хората, но когато хората направят това веднага дела, съдилища, тормоз. Еми извинете ама това демокрация ли е или педератия!!!!!!!! Тия моладжии, цигани и отрепки да си събират партакешите и да ходят в Турция като тука не им изнася. КОЙ ПРОДАВА НА ХОРАТА НА ПАЗАРНИ ЦЕНИ. ВСИЧКО В БЪЛГАРИЯ Е ЗАВИШЕНО - ТОК, ВОДА, ХРАНИТЕЛНИ СТОКИ ВСИЧКО, ВСИЧКО И ДЪРЖАВАТА КВО ПРАВИ ЧЕШЕ СИ МАДРИТЕ. НЯМАТЕ ПРАВО ДА КАЗВАТЕ НА ХОРАТА ЗА КОЛКО ЩЕ СИ ПРОДАВАТ КЪЩАТА. КАТО ИСКАТЕ ДА КУПУВАТЕ КУПУВАЙТЕ КАТО НЕ ВИ ИЗНАСЯ МАРШ ОТТУК! СЕЛДЖУЦИ!!!!!!
Ами пазарна икономика. Евреина да не се ядосва, ами да преговаря като нормален бизнесмен, иа ко може да свали от цената - ок. Ако не - да спира ТЪРГОВСКИЯ ЦЕНТЪР, или да си направи друг подход.
Държавата и банките могат да рекетират хората, но когато хората направят това веднага дела, съдилища, тормоз. Еми извинете ама това демокрация ли е или педератия!!!!!!!! Тия моладжии, цигани и отрепки да си събират партакешите и да ходят в Турция като тука не им изнася. КОЙ ПРОДАВА НА ХОРАТА НА ПАЗАРНИ ЦЕНИ. ВСИЧКО В БЪЛГАРИЯ Е ЗАВИШЕНО - ТОК, ВОДА, ХРАНИТЕЛНИ СТОКИ ВСИЧКО, ВСИЧКО И ДЪРЖАВАТА КВО ПРАВИ ЧЕШЕ СИ МАДРИТЕ. НЯМАТЕ ПРАВО ДА КАЗВАТЕ НА ХОРАТА ЗА КОЛКО ЩЕ СИ ПРОДАВАТ КЪЩАТА. КАТО ИСКАТЕ ДА КУПУВАТЕ КУПУВАЙТЕ КАТО НЕ ВИ ИЗНАСЯ МАРШ ОТТУК! СЕЛДЖУЦИ!!!!!!
ако къщата беше на евреин,щеше да получи 10млн.евро,и щяха да ни кажат ,че къщата струва много повече....
Обществения интерес е по важен. Според мен собствениците искат прекалено много за една къща, която не се знае на колко години е даже. Ако продължават още с големите си претенции, предлагам общината да им спре и тока и водата и всякакви други нужни няща и да ги принуди да освободят терена.
В България все още нещата са по социалистически а говорим капитализъм. Аз живея в реален капиталистически свят - има държавна и лична собственост . Аз като собственик на база пазарна цена мога да продавам а не държавата . Когато някои има терен реално закупен тои вече според план на населено място строи . Няма както при нас - предостъпено право за строеж, земята или я имаш или не но плащаш. Ще доидат години това ще е сериозен проблем за собствениците на апартаменти-От една страна закупиха своите домове , построиха на собствениците от 30 до 40% делът им в сградата . Е как мислите законодатели дали е редно или е така в Европа . Пример - през 1978 г са ми закупили място родителите в малък град при пазарна цена 3 лв/кв м но като предостъпено право за строеж в рамките на 5 г да се строи , да изпълнено е и сега плащаи пак земята .ама 720 кв м 21160 лева си бяха доста пари , закона не ти дава право докато не е завършена сградата за документ за собственост/нотариал акт/Нищо че дядо ми е собственик на по големия дял но се казва отчуждено място . АЗ ПИТАМ ТОВА РЕДНО ЛИ Е , ИЛИ АДВОКАТ МИ КАЗВА ДОСТА СКЪПО ПРАВО НА СТРОЕЖ СА ВИ ДАЛИ .ДАЖЕ НЕ ВЗЕМАТ ВПРЕДВИД ПЪРВИЧНАТА СУМА. ПО БЪЛГАРСКИ КОИ КОГОТО МОЖЕ . ОЩЕ ЕДИН ВЪПРОС - ДОБРЕ КМЕТА НА БУРГАС СЕ СЕТИ ЧЕ ИМА ДОСТА НЕДЕКЛАРИРАНИ ИМОТИ А СЕ ПРАВИ И БЕЗПЛАТНА УСЛУГА ЗА СМЕТТА . НО НЕ СЕ СЕТИ ДА ВИДИ КОЛКО СГРАДИ СА БЕЗ АКТ 16 И КОИ Е ВИН ОВЕН СОБТВЕНИКЪТ ИЛИ СТРОИТЕЛЯ. КОИ ДАВА РАЗРЕШИТЕЛНИ - МАИ ОБЩИНАТА , ТЯ ЗАЩО НЕ СИ СВЪРШИ РАБОТАТА . АКО СГРАДА НЯМА АКТ 16 НЯМА КАК ДА СЕ ДЕКЛАРИРА ИМОТА , НИЩО ЧЕ ПАК ВРАТИЧКА НА ЗААКОНА СЕ ИЗДАВАТ НОТАРИАЛНИ АКТОВЕ. МНОГО ПРОПУСКИ НО ОТГОВОРНОСТ ОТ ГРАЖДАНИНА . КОИ ДАВА ЕДНА ФИРМА ДА ФАЛИРА И ЗАЛИЧИ НЕГАТИВНОТО И ДА СЕ РЕГИСТРИРА ДРУГА - АМИ ПАК ДЪРЖАВАТА . АЗ ЛИЧНО ПОЖЕЛАВАМ УСПЕХ НА СЕМЕИСТВОТО , МИСЛЯ ЧЕ ИДВА ВРЕМЕ В КОЕТО ДА СЕ МИСЛИ И СПАЗВА ЗАКОНА .
Кой според вас ще плати цената на отчуждаваната къща. Каквато и да е цената тя се плаща от данъкоплатците. Така че безумната защита на частната собственост не може да бъде причина да се краде от честния данъкоплатец. Аз в този случай казвам, че не искам да им плащам на собствениците огромните суми. По този начин те крадат от мен.
абе,ти глупак ли си?какво общо има турция с къщата или с мола?тези фирми които ни ограбват са ЕВРЕИСКИ ИЛИ АМЕРИКАНСКИ.
Хора бдете! Това утре може да се случи на всеки един от нас.Да дойде някой и да каже да се махнем от собствения си дом. А собствениците дори искат малко пари за такава къща на такова място.
Инвеститорът отишъл бесен при кмета, ебати държавата! И защо акцентът в статията е, че хората си искат 1.1млн евро за имота, трябва да е - гонят собственици на имот заради строеж на МОЛ.
тук трябва да се търси отговорност от тия, дето са разрешили там да има мол, без да е осигурен достъпа. и най вероятно, без да са питани живущите в района (както е по закон). а хората имат право и 5 милиона да искат, за къщата си - ние трябва да ги подкрепим!
Прави са хората да си искат. Трябва и повече да поискат. Този МОЛ е частен интерес. Неможе заради частни интереси да ти отчуждат къщата и да те натирят. Ако инвеститора иска, що не преговаря директно с хората и да им плати къщата!?!? Аз лично не бих си купил и една дъвка от този МОЛ. Пълен бойкот на такива мафиотски обекти!
ТОВА Е В ЦЕНТЪРА НА ПЛОВДИВ , И КОЙТО ИМА ИНТЕРЕС ЩА ТРЯБВА ДА ПЛАТИ . ОБЩИНАТА ДАВА САМО 270 Х.ЕВРО ? ОК ! ОСТАНАЛИТЕ ДО 1.1 МЛН.ЕВРО ЩЕ ГИ ДАДЕ ИВНЕСТИТОРА НА МОЛА ,ЗА ДА СИ РАЗЧИСТИ ПОДСТЪПА ДО МОЛА !!! ТОВА Е !
Що за дебилна изява на общината, а и на пишещите статията. Какво означава космическа сума след като не е ясно за каква площ става дума. Да напишат колко е голям дворът, колко къщата и тогава може да се говори за космически суми. Впрочем, това че общината е продала някакъв терен на безценица за построяването на мол, не значи, че астен собственик трябва да продаде имота си на такава цена! И преди да строи мол, инвеститорът да се поинтересува какво ще му струва отчуждаването на околните терени, а не да се прави на интересен. Това намирисва на КРАЖБА!
ДРУГАРЮ КОМУНИСТ ТЕБЕ ПАК ЛИ ТЕ ОТЪРВАХА ОТ ЛУДНИЦАТА?ТОВА,ЧЕ ТИ И ТВОЙТЕ ПОДОБИЯ НА ХОРА КОМУНЯГИТЕ ДЕТО ТЪРСИТЕ САМО АВАНТАТА ГО ДУХАЙТЕ! ДАНО ХОРАТА УСПЕЯТ ДА ВЗЕМАТ ПАРИТЕ КОИТО ИСКАТ,ДА Е ЗА УРОК НА ВСЯКВИ СЕЛЯНДУРИ РЕШИЛИ ДА СТРОЯТ МОЛОВЕ ИЛИ КВО ТО И ДА Е. ЩОМ ИСКАТ ДА ПРЕКАРАТ ПЪТЯ ОТ КЪДЕТО И ДА Е,ЩЕ СИ ПЛАТЯТ АКО НЕ ДА ДУХАТ СУПАТА. ПАВКА А ТИ СИ ВЗЕМАЙ ХАПОВЕТЕ РЕДОВНО,ЧЕ МРЪСИШ ФОРУМА С НЕАДЕКВАТНИ МИСЛИ НА ЕДИН ПСИХИЧНО БОЛЕН БОКЛУК!
Прави са хората,да си ги искат... земятя струва 500 000 евро,ще дадат 1 000 000 на хората,нещастници...
га ядоа кифтетаата и скачаа по площадие убуу им беше пък сега демосратите не щат да плащат ааа няма такива раблоти духаш и плащаш ...така е пр свободното пазарно общество
Инвеститорът Яков Нив беше вчера при кмета Славчо Атанасов и гневно заяви, че отдавна чака да се разчисти теренът Баси наглия чифут! Като иска да строи ще плаща! Аз ако съм ще искам 5 милиона евро. Малко искате бе Боболеви, искайте поне 5 милиона евро! И съдете община, държава до дупка.
А интерсно защо не отчуждят мола, за да има подстъп до имота на хората? Като е мол, да не е на господ?
Я па ти! Много си кух! Като не им изнася, да не я отчуждават! Харесали си имота на човека и хоп - да го вземат както на тях им е изгодно! Когато са правили сметка да строят, да са попитали собственика какво ще иска! Като не им изнася защо строят там? Нагли копилета! Това е МОЛ - частен интерес! Те ще печелят яко после, а човекът да го духа, а? Я да вървят на майната си!
Доста незапознати хора пишат. Първият голям скандал беше когато общината хариза за без пари парцела, на който сега е мола. Въпреки недоволството - подариха му го... После тариката, който го придоби го продаде за много пари на сегашния собственик. Няма договори, няма обищания, изтъргува го. Пак скандал.... Сега общината прави всичко възможно за да помогне настоящия молостроител. При всички скандали е било ясно, че хората от града подаряват много пари на избрани бизнесмени...
Браво на Пловдивчаните, само така!!! Егати нахалниците- бясна съм - откъде накъде някакъв алчен смръдлив евреин дошъл от маината си ще кара хората да си бутат имота, че щял да прави 'сянка' на акулата!!!! Я марш оттука- или обещетение мин. 30% от мола- както си е по закон- или цифрата, искана от СОБСТВЕНИКА!!!И тая отявлено корумпирана община чии интереси защитава ???? Откога частната собственост е интернационална??? Гадове мръсни !!! Браво на семеиството- да ги мачкат до дупка и от сърце им желая УСПЕХ !!!!
Защо не съборят Мола, а къщата на хората? Или Яков е по-човек от някой с българско име?
Прави са хората да искат. Този Яков...е бъкан с пари, но му се свидят явно. Типично за хората от неговия произход. Едно време Пловдив е бил града на 7те тепе-та а сега колко останаха . . .
П.п. Да не вземат сега да ги заплашват, заливат с киселини,отвличат и други специални средства за принуда?!
Дори и да предприемем принудително отчуждаване, пак ще се стигне до съд, каза Атанасов. Принудително отчуждаване в правова държава за каквато се има БГ? Може, но само в случай, че от това зависи националната сигурност на БГ. Който иска да строи ще плаща колкото искат собствениците, те нямат зор. Идва един евреин и прави каквото си иска. Идиотска държава сме!