27 тузари дължат 400 000 лв. ДДС
Общо 27 физически лица от София, купили нови автомобили от ЕС, са се опитали да не платят 400 хил. лева ДДС, съобщи Националната агенция за приходите (НАП).
Обратно в новинатаКоментари - 27 тузари дължат 400 000 лв. ДДС | Днес.dir.bg
Коментари
Е, хайде сега, чак пък тузари.. Мутри, бай Ганьовци, освинени селски тъпаци- това да, но значението на думата тузари е малко по-различно все пак. И изобщо- цървула с колкото и пари да го напълниш- чипик няма как да стане ;-))
до счетоводителите: има специална схема за облагане на нови автомобили! ( возила до 6 месеца и 6 000 км.) те винаги се продават без ДДС. Даже колата да се препродаде в друга ДЧ и отговаря все още на критериите за нова автомобил, (пар.18 от ЗДДС), внесеното ДДС се възстановявана продавача, а не на купувача!
Дянков, ще ме светнеш ли колко доходи си имал, като си бил велик и в световни класации!? След това сподели колко ти е министерската заплата!! Сега да видим разликатаааааа.... Следва въпроса: ЗАЩО СИ В БЪЛГАРИЯ, СЛЕД КАТО ИМАШ 100 ПЪТИ ПО-МАЛКО ДОХОДИ ???
Абе идиоти от НАП,какви са тези простотии по медиите и да се втълпява на българина че едва ли не баровците не са си платили ДДС нова кола.Всички т.н. ТУЗАРИ сме си платили ДДС при покупката на нов автомобил от чужбина.НЕ ВТЪЛПЯВАЙТЕ НА ОБИКНОВИННИТЕ ХОРА ЧЕ ВИЖТЕ ГИ ТЕ КРИЯТ ДДС .Няма дилър в Европа който да продаде нова кола на физ. лице без ДДС.Колите т. н. ТУЗАРИ си ги взимат от Еврапа не за да крият ДДС ,а защото са 20-30 % по евтини то България.Г-н Стефанов по добре си закривайте т. н. Дирекция по Риска или нещо подобно беше.Вършете си работата защото се храните от нашите данъци.....МАЛОУМНИ ПРОСТАЦИ!!!!!!!!
Na mene mi e interesno, za kakvo DDS stava duma, sled kato ako si kupish neshto v ES, DDSto ti e plateno v syotvetnata dyrjava ?!
Научих от съпруга си, който работи в БАН, това под сурдинка им е било казано, че предишните управляващи въобще не са си направили труда да подготвят необходимите документи и да вземат парите за науката от ЕС. Това са били пари за развитие и подпомагане на науката в Б-я до 2012 г. На път е било да бъдат загубени и парите за финансиране на науката у нас от 2013 г. нататък. И наистина е така в БАН - съставът е над 65 г. Защото синодалните старци не искаха да обучат млади хора, които да останат след тях. Да бъдат незаменими. А това, че ходят на работа и тупат старите папки и преписват, е всеобща тайна. Големи малоумници сме това българите, никога не оценяваме когато някой иска да направи нещо за страната си, за хората в нея. Винаги сме един срещу друг. И плюем Дянов, плюем Иван Костов. Машината за оплюване (на комунистите и на ченгетата) работи за отличен. Племенникът ми, който работеше във фонд ЗЕМЕДЕЛИЕ, ми е разказвал как хората на Доган от предишното правителство, работили във фонда, са осигурявали двойни пари за производителите на тютюн и тези пари са били вземани от животновъдството. А сега какво правят комунистите в Парламанта? Вадят го голям, да покажат като партия БСП колко велика е била като е управлявала. И кого защитават, една самозабравила се Масларова, която примигва като лека жена пред камерите, ах, колко била неспаведливо обвинявана! Някъде по форумите прочетох от познат на нейната секретарка, която споделяла, как въпросната госпожа имала афинитет към лукса - подарявала с държавни пари букети по 800 - 900 лв. на разни ми ти там държавни величия по поводи. Ами погледнете я, каква тетка беше преди да стане министерша и как изглежда сега, след мандата си. Това са си грижи, излъчва висок стандарт на живот и самодоволство от переспективата явно да живее в охолство на стари години. А нашите бедни пенсионери ги баламосва с трохи. Дир.бг, подай инфо за изпуснатите пари от ЕС за наука! Досега нищо и никъде не се пише по въпроса. А по това как някои оплюват Б.Б., може би не е за вярване, че някой иска да наложи друг стандарт на управление в Бг. Но аз му вярвам, защото и моят съпруг е такъв ентусисаст и въпреки, че често яде дръвцето от разни подлеци и интританти, не престава да бъде борец. Има и такива българи, не са всичките п-ки.
Първо-като си такава патриотка, ползвай кирилица (и без оправдания че я нямаш на комп-а ти, защото е нелепо). Второ, я не на мен тия-на 33 години от къде тия имоти, бе душко?! Кажи по-добре как перспективно си се оженила или че са ти от родителите. Трето, от такива демагози, манипулатори и лицемери като теб ми се повръща, май само на думи те бива - защо тогава изобщо си на запад, що не izgarajdaш nashata mila strana?! Патка....