Коментари - СЕМ: Предаването „Страх” нарушава закона | dnes.dir.bg
назад

СЕМ: Предаването „Страх” нарушава закона

Има нарушения на Закона за радиото и телевизията при излъчването на предаването «Страх”, което върви по Нова телевизия и повторения по Диема, съобщават от Съвета за електронни медии (СЕМ).

Обратно в новината

Коментари - СЕМ: Предаването „Страх” нарушава закона | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

ТОВА Е ТРАГИЧНИЯ СЛУЧАЙ. А КОЛКО СЪДБИ НА МЛАДИ ХОРА СА ПРЕКЪРШЕНИ ЗАРАДИ ГЛУПАВИТЕ ПРЕДАВАНИЯ , КОИТО ДОПУСКАТЕ?!?! СЕМ ТРЯБВА ДА БЪДЕ НА ПОДСЪДИМАТА СКАМЕЙКА!!!!!

Защо смятате, че телевизията е виновна за насилието? Вестници челили сте? 24 часа всеки ден описва с подробности убийства, уж за да ни информира, само че толкова подробно, че става за наръчник.

Че те и новините трябва да спрат тогава! Всъщност съм убеден, че почти всички новинарски рубрики новини трябва да бъдат санкционирани, защото предават за убийства, изнасилвания, пожари с овъглени хора, жестоки катастрофи - които 'увреждат психическото здраве на малолетните и непълнолетните, съдържат насилие и жестокост.'. Доколкото това са копирки от европейски закони, ето че имало лек против чернилката, която леят от екрана! А дли ще се намери кой да приложи закона? Когато децата гледат тези новини, те свикват с мисълта, че това е ежедневие, че е допустимо, дори че е приемливо. Как не се сещате, че това са именно увреждания на психическото здраве?! Не само на непълнолетните. Трябва да си голям урод, за да цитираш всяка вечер гадости в национален ефир.

Аз не гледам глупави предавания и на децата не разрешавам да гледат безразборно телевизия!Мисля, че се провежда държавна политика на съзнателно и целенасочено оглупяване и опорочаване на населението на България!

Абе я стига глупости. На който не му харесва какво дават по Нова, на телевизора му има едно копче, на което обикновено пише OFF. Също така си има и копчета за смяна на каналите. Само че няма канал, където да не показват как някой актьор или водещ не върши някаква каскада в КОНТРОЛИРАНИ условия. И ТОВА ВИНАГИ Е НАПИСАНО! Работата на родителите е да разяснят на отрочетата си защо не бива да правят така

Помня времената, когато като деца чакахме с нетърпение Седморката на Блейк и предполагам няма човек от моето поколение, който като малък да не е разигравал този филм с приятели. Не казвам, че трябва да се върне телевизионната (и всякаква друга) цензура но... Какво виждат нашите деца вечер по телевизията? Някакви хора ядат и правят гадости и всички им ръкопляскат и ги окуражават, Соня Васи по ци.и и два гнома щастливо подскачащи около нея, вип персони, известни само с това, че са известни или че са преспали с някой известен или богат и т.н. и т.н. Много има да се чудим защо нета е пълен с любителски снимки на 12-13 годишни момиченца, които правят неща, които и по каналите за възрастни ги няма или ученици, които бият учителите си а останалата част от класа им се радва! Знам, че ще се намери някой дървен философ да кажа, че родителите са отговорни какво гледат децата им. НО аз като родител какво мога да направя? Да забраня да гледат такива предавания :) или може би да кодирам ефирните телевизии, а най-добре да изхвърля телевизорите от вкъщи.

ай такива като Мен все викат аз нищо не мога да направя все някой друг му е крив а бе каун, ако трябва ще следиш какво гледа детето ти, ако толкова си загрижен

Пълно с идиоти тука.Абе пичове,вас трябва да ви пратят в Афганистан или по точно при Талибаните - те да ви управляват ,да видите какво е живот

Мен пък да не ми е приятно да гледам комунисти всеки ден, аиде марш. или пък като гледам как съсипват страната комунистиte да взема да се самоунищожа и аз.

Точно NBC е съдена, че е преместила шоуто в прайм тайм!

Мисля, че се провежда държавна политика на съзнателно и целенасочено оглупяване и опорочаване на населението на България! - Римските управници са го измислили: Дай на простолюдието хляб и зрелища, за да ти служи безропотно. Бог да пази България!

Поредните форумни бабаити.СЕМ това,правителството онова.Всички знаеме къде са.А къде бяхте вие, когато имаше протести?

Ами идеално. Значи Нова ТВ може да се премести спокойно да си предава боклуците в САЩ. За мен Нова ТВ е всичко друго, но не и отговорна телевизия. На мен повече ми харесва ТВ 7 или Супер 7. Там има и предавания за деца, и интересни филми. Но аз също се чудя, тези които раздават лицензи за национални телевизия, как правят този подбор? Гледат ли въобще програмната схема?

Sopecialno Nova Televizia e propagandador na gadostta i nizostta i dolnia vkus i strasti!

СЕМ? Тия кои бяха и за чий са?

КЪДЕ БЕШЕ ДО СЕГА СЕМ? Тези семкаджии да върнат заплатите си от началото на предаването щом не са го спрели като незаконно.

Не че одобрявам Страх, но преди 30 години в нашия град едно дете се обеси, защото си играли на Васил Левски.

Абе, СЕМ тоя Милен Цметков всяка сутрин ни надува главата с тоя Фейсбук. Не ви ли прави впечатление, че това е една постоянна реклама на тоя комерчески портал все пак!!!!

Предаването не го гледам и не мога да давам мнение, но в случая има само едни виновници и това са родителите. Обаче е по-удобно да обвиним СЕМ, телевизиите или управляващите, вместо да отделим време за собствените си деца. Случаят е просто нещастно стечение на обстоятелствата, за съжаление завършило със смърт. Това се случва всеки ден, със стотици хора по света. Кофти късмет, но и това го има.. Така че престанете да пищите като настъпани госпожички, ами се погледнете как отглеждате чаветата си. И не осъждайте телевизиите за собствените ви грешки като родители.

А къде беше СЕМ, през целият месец в който НОВА го рекламираха това предаване ? Сега си измиват ръцете боклуците. Да бяха направили тази констатация още преди да излъчат предаването. След дъжд качулка май а ? Типично за циганската ни държава, чака се да се случи нещо и чак тогава се започва да се работи истински. Прогнила държава !

KOLKO OGRANI4ENI XORA V FORUMA,AMA E NORMALNO,45 GODINI RUSKI FILMI I STUDIO X DO TOVA VODIAT

Познавам бегло семейството. Майката е над 50, а бащата на детето почина преди няколко години. Стига сте съдели. Не може едно малолетно дете да има опита, преценката и разсъжденията на един възрастен човек. Децата приемат всичко буквално, те нямат представа за време, за алегории или за метафори и прочие например. и ако видят накои да успява и побеждава в някоя игра, мислят че и те могат. Вчера една приятелка ми разказа за един случаи, в които дете на 6 години искало да лети от 8 етаж като Супермен. Майката го хванала в последната секунда. Те вярват в дядо Мраз - и това е добре така. Не лишавайте децата от детството им с подобни помии и всякакви бълвочи по медиите. За това си има забранено за деца! Както е забранено дете да сключва договор, да взема правови решения и прочие. естествено че имат вина медиите- агресивността, арогантността, насилието се възрпиемат като нещо нормално. Децата са в процес на развитие и си изграждат мирогледа - когато се излъчват подобни предавания, те си мислят че това е в реда на нещата.

Ей, широкоскроения! Гледай си там бозите -екшъни, кеч и подобни и викай Да пази Бог!, особено ако имаш деца.

Дядо Милин Цветков и баба Лора Крумова са ФУНДАМЕНТА на истеричната и опасна за хората Нова телевизия.Биг и Вип Брадърите,Страх и т.н.са отчаян опит да се привлече вниманието на публиката за повече реклама и СМС-и.И никой,абсолютно никой не се интересува от съдбата на младите българи!