Англичанин купи 150 къщи у нас
Бивш учител от Англия купи 150 изоставени селски къщи във Врачанско. Той наема български работници, които ремонтират сградите, а след това ги продава на британски семейства.
Обратно в новинатаКоментари - Англичанин купи 150 къщи у нас | Днес.dir.bg
Коментари
Мисля,че се заблуждаваш. С моментната криза за банките всички гледат да си източат спестявянията и да ги превърнат в злато и земи. Колкото и да обещават сигурност, на всеки му е ясно,че ако кризата продължи по-дълго от спестяванията няма да остане нищо. Златото и имобилиен винаги запазват цените си. На англичаните също им е ясно, че в момента в България земите са евтини. Ако днес инвестират в земя, то след 10-20 години вече ще имат имущество, което ще е стойност. Целта в Европа е до няколко години всичко да се изравни - заплати, стоки.....Всъщност те купуват за смешни цени сега имобилиен. Е и ако купят нещо, поне да има някакъв вид. А този предприемач използва точно това в момента. Той прави супер реклама на природа, въздух, климат, спокойствие. Едва ли някъде в рекламата е поместил престъпността и ромите. Не го мислете за наивен. Сигурна съм, че и строителните материали и специалистите не са от най-добрите. Другата страна на медала - всеки гледа сега колкото се може по-бързо да купи нещо. След година ще е късно! Тогава и българите и такива като Мери хихикащи се ще се събудят. Но късно! Много късно! А нашият предприемач до тогава ще си е позлатил нослето и ще си е намерил място - мечта за живеене. А мен ще ме е яд,че българите пак ще подценят всичко, ще се хихикат докато чужденците умело измъкват парите им пред веселите им и наивни очи. Това ,което ще им остане - едно добро съседство ,тук имат право. Можеха обаче да спечелят и те нещо. А още повече ще ме е яд ,че нямат този предприемачески нюх. Човекът идва от друга страна, не владее езика и прави бизнес , а българите спят, злорадстват или се хихикат. И ако трябва по-точно да се изразя - хваща ме яд ,че не е българин.
От какво да ме е страх или да не ми стиска Мери? Още повече във виртуалното пространство да си квакаме, каквото ни доиде на ума? Това е загуба на време за мен. Липса на интерес. Разбираш ли ме? От година ,пък и повече съм в този форум. Това ,което срещам е само простотия, споделяне на наивни мнения, злоба и много болка. Тук съм все още защото между цялата тази помия успях да намеря и нещо ценно. Един непреклонен и кристално чист български дух - Пища Хуфнагел, една Пипи - която ме привлича с оригиналното си мислене и още няколко участника - АХА, мнението на една стара комунистка - Пантерата, и още няколко участника с които бих кореспондирала с удоволствие. Те имат какво да ми кажат. Ти за мен си празна. Потърси си партньор за квакане из между твоите познати.