Коментари - ”Икономист”: България върви към полицейска държава | dnes.dir.bg
назад

”Икономист”: България върви към полицейска държава

Внимавайте какво си пожелавате, защото може да го получите, пише сп. "Икономист" в свой анализ за България и правителството на Бойко Борисов.

Обратно в новината

Коментари - ”Икономист”: България върви към полицейска държава | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

На крадливо племе - полицейска държава. Опитахме всичко друго, по 2 пъти се изредиха и сини и червени, явно това е начина

Стамболов го е казал: Българинът разбира само от тоягата. Добавено: или ако му бръкнеш в джоба. Още: докато го вкараш в пътя следва с две ръце да работи с мотиката (за да не бърка с едната в носа си или в чужд джоб). Манталитетът е най-лошото което има.

Все пак от ИКОНОМИСТ не са стигнали до край,но това е крачка напред в обективното отразяване на истината.Едното пипало с помощта на държавната машина отнема бизнеса на другото.Да му мислят тези които не могат да се откупят.

Типично по английски - на дълго на широко не казваш нищо логично.

Дреме ми, нали си карам джипа и замърсявам природата с безкрайната си консумация, затова съм учил - да бъда безочлив и неморален, без скрупули... само пари да имам... нищо че не мога да си ги взема в гроба ;)

огън без дим няма,по-важно е да има осъдени а не само шумотевица

Полицейска държава значи да те арестуват за нищо и да не можеш да разчиташ на законите, за да те оневинят. Означава, че полицатите по улиците своеволничат и издевателстват над гражданите. Нито едно от тези неща не съм забелязал в България да се случва. Спирал съм да се карам на полицаи за това, че не си вършат работата, а те са силно притеснени от опасността да ги докладвам и да ги накажат. Гледам, че напоследък освен за кражба на кокошка арестуват и за кражба на милиони, както и за рекет и за злоупотреби с властта. Намирам това за много законно, демократично и изобщо много правилно! Само така може един народ да спре да се стреми към кражбата като начин на съществуване, само така могат да спрат безчинствата на парите над демокрацията. Така че не зная кой и защо е писал глупостите в онази статия, но е грешно информиран и подведен. Това, че фондовете и администрацията не работят, се дължи на факта, че им е зададено да работят правилно, а те не могат да го правят. Десетки са примерите на неизпълнявани задължения към граждани и бизнес, заради което сме зле финансово. Ами всяка промяна си иска време и съзряване. Ако искаме да е по-добре, редно е да 'траем за хубост'. Разните му там вестници из Европа често приемат да публикуват по най-атрактивния за читателите си начин, ако и това да е за сметка на истината. Да не говорим, че Ди Пресе директно си пише за БСП, не знам зашо и как. А изобщо няма какво да говорим всъщност за Австрийските вестници, които са силно лобирани от изнесените натам комунистически капитали (милиарди). Известно е на всички, че сивите кардинали на комунистическия режим изнесоха палета с пари натам и се базираха във Виена. Така че да почакаме още до есента и да видим какво ще стане. Аз лично съм ЗА! Борисов да опита да промени системата към по-добро. Това с е е случвало 100-ци години в западните държави, при нас тр. да стане за няколко години... трудна работа!

ЗАЩО на никого не му харесва това което става в държавата.На мен ми харесва аз на никуму нищо не съм направила не съм откраднала и полицията не е дошла да ми търси сметка.Страхуват се тези които крадоха и продължават да крадът.Станишев и Манолова са на всяка манджа мерудия.Именно господин Станишев ме обеждаваше че в България криза няма и няма да има да бе да ние сме в космоса и затова да мълчи сега.Лошото е че политическите портии отначало започнаха доа ровет и се пенеха ама май вътре намерия свои хора и спряха защото като гледам хората коита се говореше че са крали са на вън и на спокоиствие.А това какво пише Икономист хич не ме интересува пишат така защото ние самите се плюеме и говориме неща които не разбираме навсякъде. По добре така отколкото да крадът ,обират, убиват и прочие.

До кога ще се съобразяваме,кой какво ще ни каже да правим в държавата си?Тия от Икономист да си гледат тяхната държава и да не се занимават с нас.Защото сме станали бананова Република и село без кучата.И сме най бедната страна в Европа от страните в ЕС.Кучето скача според сопата.Мога да кажа,че найстина броя ба полицаите е голям и би трябва да се налаели,за сметка на по обучени и кадърни кадри.И не на последно място,секи полицай разкрила дадена далавера да получава % от разкритието.Например в Англия за даване на информация хората плащат 300 паунда.Може да не ни изнася но така сами ще се контролираме.Иначе виждаме какви са нещата в България...

Всичко, писано от нас е истина! Боли, но си е така! Сега трябва да добавим, че вчера и ЦРУ ви одобри като Полицейска държава и дори ви похвали! Прочетете днес във пресата си! И не се сърдете на нас- вие сте си избрали кой да ви управлява!

Много точен коментар, верен поглед върху ставащото в България и безхаберието на "лаещите кучета" от Брюксел, които срещу тлъсти комисиони престанаха да лаят и да искат ред в България...

И КОИ СА ЧИСТИТЕ Б.Б. ЛИ СПОМНПМ СИ КОГАТО УПРАВЛЯВАШЕ НДСВ ГО БЯХА ОБВИНИЛИ ЗА НЯКАКВИ ЦИГАРИ И ОТ КЪДЕ ИМА ТЕЗИ ИМОТИ ИСКАМ ДА НИ УПРАВЛЯВА ЧОВЕК КОЙТО ИМА СТАБИЛНО СЕМЕЙСТВО А НЕ ...СЪЖАЛЯВАМ КОЙТО НЕ МОЖЕ ДА СИ ЗАДЪРЖИ СЕМЕЙСТВОТО ЗНАЧИ Е И СЛАБ РЪКОВОДИТЕЛ ЗА ВСИЧКО СЕ ИСКА ТАКТИКА

немога да ви разбера. когато се крадеше до скоро САМО МРЪНКАТЕ ЧЕ СЕ КРАЛО. сега ги арестуват И ЗАПОЧНАХТЕ ДА МРЪНКАТЕ че страната била полицаиска . или незнаете какво искате или сте платени драскачи по форумите трети вариат нема

Стига сте ревали срещу ББ и Цецко, тия да не са вечни. Я изкарат една-две години на власт, я не. Като дойде новия Месия, тогава ще се разбере какви са ги вършили Бибитко и Цецко. И да ви кажа още от сега - ако си прос селянин като мен, който ще да е на власт, пак ще си си същия простак! Аре бегам, че прасетата квичат от глад и не мога да се концентрирам...

По-добр полицейска отколкото мутренска...

Хайде,стига сте ми давали "компетентните" си мнения.Дръжте си ги за вашата действителнос! И си оправете педерасите,наркоманите и негрите,пък тогава ни мислете нас!Досадници!

Хайде,стига сте ми давали "компетентните" си мнения.Дръжте си ги за вашата действителнос! И си оправете педерасите,наркоманите и негрите,пък тогава ни мислете нас!Досадници!

Тия същите бяха писали, че боби цанков е свободолюбив журналист

Гледай си работата това искашшш

Подкупни хора колкото искаш

Много хубава статия! Поздравления на авторите! :) Дано dir.bg останат независима Медия и да ни информират за повече подобни информации. Аз съм съгласен с твърдението на един потребител : Правителство Мутри Полицаи! Израстнах в период на постоянен преход ... 20 години, всеки ден очаквам Новото време, в което ще мога да си позволя да помисля за Научката, за Здравето за самия себе си... а не да се чудя как да оцелявам. Не съм песимист, но вече мисля, че това е невъзможно. Повече и повече приятели сред мен се "ориентират" към Политиката, която води Настоящето правителство, но определено след 5 години Полицаите ще имат власт над нас. Трябва да се опитаме да НЕ допускаме правителството да стигне до това положение. Това зависи и от Моралните ценности на самите тях и от желанието на живот от самите нас!!! Затова дерзайте и никога не си позволявайте да преминете на червено утре сутринта! :)

Съвършенно прав си.Подкрепям те.

Уволнените от МВР, съкратените от ДАНС - щели да минат "от другата страна"! Т.е. - пак ще работите с колегите си, а и ще изкарвате по-добри пари...

добре бе,пак проблем! роптаехме срещу беззаконието в тая държава и искахме да се оправиме,започнаха да го оправят и ние мрънкаме +,че и запада почна да го хваща яд.как ще се вкара ред,ако не с полиция?! на съвест ли ще караме? това е то демокрацията..огледайте се какво е в щатите,англия,испания...пълно с камери,куки и полиция...айде спрете се! п.с. искаме още акции и работеща съдебна система!

А защо и Кръстев не си затвори човката и да не дава такива заключения? Гениалните им анализи и рецепти не са нужни никому; в същото време е интересно да се разбере откъде се финансира "института" му. и какви заплати се получават там. Добре или зле, администрацията функционира и във всички случаи от нея има повече полза отколкото от такива корифеи като него и невръстните му колеги - икономически гениичета, които не са видели и ден истинска работа и които ни заливат с малоумни и екстравагантни идеи..

В UK залагат на ПРАВОВ РЕД И ЗАКОННОСТ! Има огромна разлика! Синонимите на "полицейщина" са: преследване, тормоз, подтисничество, терор. За твое сведение полицаите във Великобритания дори не са въоръжени с огнестрелно оръжие.

САМО ПОЛИЦЕЙСКА ДЪРЖАВА ЩЕ НИ ДИСЦИПЛИНИРА ...... КАТО В САЩ

В коя полицейска държава полицаите имат по-малко права от престъпниците?

Пореден ГМ чалга - патриот. Най-реномирано британско бизнес издание (The Economist ) да пише статии по пъръчка на ком. партия? Ха-ха-ха. Вие щатните писачи от ГЕРБ надминахте и Позитано. Бравос

"до момента никой не е изправен пред съд" е ключовата фраза. това за администрацията дето преди не правела нищо без подкуп, а сега не прави нищо, също. Тези две неща правят всичко останало да изглежда като въздух под налягане. Полицията трябва да пипа престъпниците много по-здраво, както е нормалните държави. Ако това при нас е "полицеска държава" по западна европа държавите трябва да са тоталитарни режими, защото ако някой се опита да направи това което правят нашите нагли пресъпници/държавници, никой няма да ги остави да си развяват байрака....

Значи не е само оня германския журналист Рот, който пише за нас, значи всичко е истина (ама някои си го знаехме предварително)

Грешиш, много добре знаят, тъй като The Economist е аналитично издание и най-вече The Economist Intelligence Unit. Вие в ГЕРБ имате ли изобщо представа за тези неща?

Костов е най-чистият, достоен ичовек, способен, но на бълг. не им стига нещо, за да гласуват правилно

Добре, че чуждите медии от време на време обръщат внимание и на нашата страна, за да прочетат защитниците на ГЕРБ за какво иде реч, и ако има поне малка доза безспристрастност от тяхна страна, да спрат да Го боготворят по форумите...

Най-полицейската държава в света в момента е САЩ! Но знаеш ли, това не им помага! Виж тези числа: (Според "Ню Йорк Таймс") САМО за една година: - 27, 000 граждани на САЩ се самоубиват.. - 23, 000 стават жертви на убийци. - 85, 000 се осакатяват и раняват от огнестрелни оръжия. - 13, 000, 000 стават жертви на престъпления, включително нападения, изнасилвания, въоръжен грабеж, кражби с взлом и др. - 135, 000 деца ходят на училище с пистолети. - 5, 500, 000 хора са арестуваните за година (без да се броят предизвикалите път- 5, 100, 000 са зад решетките, пуснати условно или под наблюдение; - 1, 600 души влизат в затвора всяка седмица вместо да излизат. Броят на затворниците в Съединените щати е нараснал с 200 % от 1980 г. ....

на тези, които дават за пример USA правосъдие, искам да посъветвам да не го оценяват по евтините екшъни, а да си припомнят по-сериозните филмови прояви (та дори и сериали) по темата колко са важни доказателствата там. Самият факт, че заподозреният може да бъде пуснат на свобода от съда ако полицаят при задържането му забрави да прочете неговите права, не ви ли говори нещо.

При нас е мутренско-полицейска!

В България май никога закона не е бил на особено висока почит. Това си го караме още от турско, когато къдиите са прилагали местно правораздаване без строго придържане към някакви закони валидни за цялата империя. Опитите да създаде законност преди комунизма имат променлив успех, а комунистическото управление определено не ни придвижва напред - ако не е точно назад то е нещо като много встрани от целта. А колкото до целта, не знам доколко българите в България го приемат, но за мен развитите западни общества са много по-близко до нея. За да се приближим до нея се изискват усилия от всички - едно правителство не може само да го направи. Пък комуто правителството пречи организира партия, явява се на избори и ако е убедителен ги печели, ако не е - толкова по-зле за него. Пък на запад наистина полицията не пипа по-твърдо от българската - съдилищата работят по-добре.

Щеше да е хубаво ако беше истина - да станем полицейска държва като САЩ! Но няма такова нещо - всичко е показност и популизъм, няма осъдени мафиоти, само ги ловят и ги пускат.

D.eui ( нерегистриран ) 27.05.2010 20:55 В последно време срещу престъпността в България се предприемат крути мерки. Битката е много трудна!Причината е ясна.Повече от 20 години в България умишлено се насаждаше чувството за безнаказаност! Сега е дошло време и обществото реагира правилно на престъпленията от различен характер и безхаберието. Вижда се, че са пропуснати десетилетия! Цели поколения израстнаха и съзряха без да са наясно: какво е правилно и какво не е! Много хора и сега не различават обществено вредното от обществено полезното! Дори и да е късно, не всичко за България и българите е загубено! Ако устоят на изкушенията на властта, сегашните управляващи ще останат в историята като хората дръзнали да се противопоставят на грозните тенденции и спасили България от наглите пипала на "новия морал". Това вече е постижение! Много неща трябва да се променят още в Родината! Едва ли всичко ще бъде както трябва. Но решаващата битка срещу лъжата, фалша и престъпността е започнала и със сигурност трябва да продължи до победа. Това, което става в нашата страна е добър пример и за някои други държави. Интересът към случващото се в България е голям. Не е вярно, че посоката, в която се действува ни е направила за посмешище! Лъжата, фалшът, престъпността и егоизмът имат много дълбоки корени сред човечеството ! Следва голямата битка с глада, просията, скитничеството и безработицата! Предстои възраждането на най-добрите български традиции за развитие на социално - отговорната държава. Успех българи!!!