Ройтерс: Властта в България води рискова политика
Седем месеца след като пое властта с обещания за радикална промяна, българското дясноцентристко правителство прекъсна важни икономически реформи, рискувайки да предизвика продължителна стагнация в най-бедната страна члена на ЕС.
Обратно в новинатаКоментари - Ройтерс: Властта в България води рискова политика | Днес.dir.bg
Коментари
Всъщност проблемът изобщо не е в президента, парламента, мафията и мнението на неграмотните анализатори. Държавата няма пари това е. Девет месеца след като си станал министър, изведнъж се сещаш, че някой ти бил скрил скелети в гардероба. След като си се бил в гърдите, че си балансирал продъненият от предишните лапачи бюджет за 2009 година, изведнъж се оказва, че ТВОЯТ бюджет за 2010 е пробит тотално. Излиза, че си го правил през пръсти и като пълен лаик, иначе нямаше чак сега да се сетиш, че тринадесетите заплати, които си раздадохте тихомълком за Нова година, могат да обезпечат поне част от забавените държавни плащания например. Напук на лозунгите и голословните хвалби се оказа че: - министър Дянков не може да събере данъците; - министър Дянков не може да осигури приходи в бюджета; - министър Дянков и неговите началници дотук не само не са привлекли нови инвестиции, ами се оказа, че и от европейските фондове пари ще видим през крив макарон; - нито една от шумно рекламираните акции срещу мафиоти, митничари, престъпни групировки, незаконно забогатели и така нататък не постигна успех; - почти една година след като стана министър, господин Дянков се сети, че всъщност трябва да има управленска програма за излизане от кризата след като мълчаливите му съратници не изтърпяха и започнаха да правят свободни съчинения по темата; - идеите на министър Дянков какво да се прави влизат в тотално противоречие с практическите мерки, които взимат държавите в ЕС, може би с изключение на Гърция да напомняме ли, че дотук я докараха двете ДЕСНИ правителства? - всички държави по света, като започнем от САЩ и Великобритания, наливат пари в националните си икономики, за да се справят с кризата. Само ние действаме по метода на Хитър Петър я, дай, да престанем да храним магарето, да видим какво ще стане. Таман се научило да гладува горкото и ритнало петалите. Виновни и невинни, държавни и частни, умни и не чак толкова българите са принудени ултимативно ДА ПЛАЩАТ неизвестно за какво. Ето ви един въпрос за размисъл: КОЙ, КАК и ЗА КАКВО ще харчи парите от новите здравни осигуровки? Питайте и отговор не чакайте, докато се втелявате кой от двамата с президента е по-голям интригант всяко чудо за три дена и за да не можете да си съберете мислите всеки три дена ви стоварват ново. А парите изтичат от джобовете ви неизвестно къде Ето, това е истинския проблем.
Абе малоумници такива. Вие още ли не сте разбрали, че никой няма нужда от вас. България ще бъде някъде около 5 милиона. Това заедно със циганите и турците. Българите ще останат около 3 милиона. Това е целта на плана Ран-Ът, който се прилага вече 20 години. Ако още не сте го разбрали значи сте тъпаци.
Дойдоха като аслани-ще си отидат като насрани,ама простия народец ще си остане прост и ще чака нов пожарникар да го оправи
Бандюгите, които обират държавата са дилетанти. Истинските професионалисти си създават правителство и си назначават министри.
Бандюгите, които обират държавата са дилетанти. Истинските професионалисти си създават правителство и си назначават министри.
Оставка и предсрочни избори! Това беше - за осем месеца се осрахте достатъчно! Няма да живеем 1000 години, че да ви чакаме да се научите да управлявате. Като не можете, да не сте се захващали.
Тия гадни комунисти от Ройтерс-как лъжат!!! Сигурно Станишев ги е подлъгал за да подлее вода на богоподобния Бойко, ама няма как да стане-в България е рай, заплатите се покачват, няма дупки, мизерия, здравеопазването скоро ще бъде закрито-защото са излекувани до живот всички българи, икономиката е стабилна и правителството раздава излишъци...Това е реалността-който вижда друго е гаден комунист с фес!!!
Ройтерс мрази левите правителства, а да се изказва така за едно дясноцентриско правителство значи много. Макар и по един цивилизован начин Ройтерс казва това, което говорят левицата и ДПС в парламента. Сега вече Бойко трябва да отговаря не на БСП и ДПС, но на западните медии.
Тия гадни комунисти от Ройтерс-как лъжат!!! Сигурно Станишев ги е подлъгал за да подлее вода на богоподобния Бойко, ама няма как да стане-в България е рай, заплатите се покачват, няма дупки, мизерия, здравеопазването скоро ще бъде закрито-защото са излекувани до живот всички българи, икономиката е стабилна и правителството раздава излишъци...Това е реалността-който вижда друго е гаден комунист с фес!!!
Ройтерс мрази левите правителства, а да се изказва така за едно дясноцентриско правителство значи много. Макар и по един цивилизован начин Ройтерс казва това, което говорят левицата и ДПС в парламента. Сега вече Бойко трябва да отговаря не на БСП и ДПС, но на западните медии.
Крадливите комуняги държат на всяка цена да ни довършат. И няма какво да ги спре. Но накрая ще си платят за всичко.
Докато ни подсказват,че сме пред още по-голяма криза недоразумението Дянков забелязал първите признаци за излизане от нея.Не ми се мисли какво ни чака.
браво на ROITERS.Непрекъснато върви кампания за унижаване на държавата кето институция...независ дали е лява или дясна.ТЯ Е ВСИЧКО ОТРИЦАТЕЛНО.Реформат на съкращаване на разходите,независимо от последиците.Да ББ върви напред,назад,като отчита реакцийте.Но ROITERS и др,искат само напред,да гарантира връщането на 39 млрд евро.А той-отстъпва.Ужас.А какво ли направихме с тези милиарди-ДВЕ БЪЛГАРИЙ.
Я КОЛКО МИ ПРИЛИЧА ПИСАНИЕТО НА ЕДНИ ПРИКАЗКИ ОТ ЕДНИ ХОРА.КАТО СЕ ЗАРОВИХ СЕ ОКАЗА ,ЧЕ ПУБЛИКАЦИЯТА Е ПЛАТЕНА ХАХАХА.
И какво правим сега? От тъмните си дурпки започнаха да излизат змии от тоталитално и неототалитарно време! Следващото поколение комунистически яйца,които вече имат самочувствието на ларви. За имитация на масовост пишат глупости по няколко пъти на ден. Аз лично,като изключа недоразумението хер Флик виждам за първи път от времето на Филип Димитров премиер и парвителство,готови на разговори и консултации и то не про форма,а защото наистина искат нещата да се променят! За пръв път се чува мнеието на специалистите! Това е за поощрение,а не за храчки!
Пишете, но не мислете че Бойко и компания се трогват от прочетеното. Други средства са нужни за да им се въздейства.
Борисов трябва да спре да се прави на много важен и да се оглежда единствено за това колко души от публиката му ръкопляскат. Костов извади България от стократно по-тежка ситуация, но знаеше как. Не разбирам защо след като хора като Костов и Димитров подкрепят правителството, Борисов се прави на интересен вместо да се възползва от опита, знанията и ерудицията им...
Няма ли да обвините Ройтерс, че са мръсни комунисти... Граждани за Едноличен Рекет на Българите
Бюрокрацията и курупцията продължава по вишите етажи на административно управление. А,Вие обеснявате на българския народ как да си за тяга колана.Меко,казано е пупулиско.Много бързо започнахте да не чувате българския народ,едва 7м.във власта!
Българи, не разбирате ли че сме оставили държавата в ръцете на абсолютно некомпетентни хора, които не си го признават и си дават вид че знаят ! Само 6-7 месеца бяха необходими да се види от всички тяхната несъстоятелност. В момента държавата е като в ръцете на малки деца, които едва сега осъзнават с какво са се захванали !
Положението е кофти. Най лошо е че всеки от държавната хранилка иска и правителството му дава. Никое досегашно правителство не можа да се справи с бюджетния сектор, явно няма да може и това. Мисля, че всичко трябва да започне от съкращение в тази сфера на разходите с 50%. Така освен че хората ще се зарадват, ще се освободят достатъчно средства, които да се влеят в икономиката. Най вече за тази прословута инфраструктура, която изостава от реалността с около 30години. А иначе се надявам освен искане на оставка да видя и виждания за това кой трябва да дойде на власт. Аз лично смятам ,че от сегашните политици това може да е само Костов. Предлагайте!
Българи, не разбирате ли че сме оставили държавата в ръцете на абсолютно некомпетентни хора, които не си го признават и си дават вид че знаят ! Само 6-7 месеца бяха необходими да се види от всички тяхната несъстоятелност. В момента държавата е като в ръцете на малки деца, които едва сега осъзнават с какво са се захванали !
Интересно е, че Ройтерс критикува (макар и цивилизовано) правителството на ГЕРБ по същия начин, както левите и ДПС го критикуват в Парламента. Е, кой е крив тогава за сегашните неудачи? Предишното правителство или?! А да речем, че Ройтелс има сипматии към левите е тотална грешка. Значи?!
Ха сега де.Кажете нещо г-н Борисов.Кажете кой ви пречи пък сега?Или ще се тайте като бълха в....гащи.Освен ако в Ройтерс да са се събрали всичките комуняги?
И откъде накъде Гоце е виновен БСП, Станишев и други, изгониха Първанов понадалеч, на синекурска длъжност, може ништо да не правиш, от теб нищо не зависи. Така и ББ много му се иска да стане президент, за да не отговаря за нищо. Грешката на Кабил само в това че проект за сега не проработи. Е и на много отвъдни бизнесмени им не проработват проекти в Русия, найпоследният пострадал е швед, с фирма известна по цял свят.Сблъснал се е с корупция, но не се отказа, реши да продължи. Който успял пак има големи печалби. И тоз швед също има фантастични печалби, независимо че видяхме по телевизия как почти се расплака. Който ништо не прави няма да сгреши, например ББ. Но ако сега нещо направи, след това веднага на прокурор от следващото правителство. Ако не можеш да рискуваш такива суми, за толкова примамлив проект, значи нчма как да правиш бизнес в полза на България
временното спиране на реформите и популистката склонност на кабинета ще означават повече усилия и по-бавно възстановяване. - това е същността на казаното от Ройтерс . ББ е популист, а не реформатор. Поредният у нас. Страхува се от протести, отстъпи за закриването на болниците, за пенсионната реформа, ..... и така дава лош знак. Натискът ще продължи от другаде и Бойко отново ще се прави на добър и загрижен за хората. А го избрахте, защото искахте реформи. Знаехте ли въобще какво искате? Може би очаквахте изведнъж да заживеете в нова страна, такава, която не е най-бедната в Европа?
временното спиране на реформите и популистката склонност на кабинета ще означават повече усилия и по-бавно възстановяване. - това е същността на казаното от Ройтерс . ББ е популист, а не реформатор. Поредният у нас. Страхува се от протести, отстъпи за закриването на болниците, за пенсионната реформа, ..... и така дава лош знак. Натискът ще продължи от другаде и Бойко отново ще се прави на добър и загрижен за хората. А го избрахте, защото искахте реформи. Знаехте ли въобще какво искате? Може би очаквахте изведнъж да заживеете в нова страна, такава, която не е най-бедната в Европа?
в обширния анализ на Ройтерс е казано:ВРЕМЕННОТО СПИРАНЕ НА РЕФОРМИТЕ, Е ПО-БАВНО ВЪЗСТАНОВЯНЕ. а под заглавието е :БЪЛГАРСКОТО ДЯСНО ЦЕНТРИСТКО ПРАВИТЕЛСТВО ПРЕКЪСНА ВАЖНИ ИКОНОМИЧЕСКИ РЕФОРМИ, въпросът ми е кой започна тези икономически промени, по кое време и защо бяха спрени - пак ли Станишев е виновен? И ПО НАТЪК ВЪВ СТАТИЯТА в подзаглавието , след като пое новото правителство властта обеща РАДИКАЛНИ ПРОМЕНИ. а най- отгоре ВСИЧКО ТОВА Е СЪБРАНО В ЕДНО ЗАГЛАВИЕ - властта в България води РИСКОВА ПОЛИТИКА- каза го Ройтерс. Г-н Б.БОРИСОВ ПО ДОБРЕ КМЕТ , без тия главоболия.
Отново възниква извечният въпрос - КАКВО ДА СЕ ПРАВИ? Трябва да измислим интелигентна форма, щом даже полицаите в България измислиха форма да се събират и да пушат, нима стотиците други обикновени, ограбва от кого ли не, не знаещи как да свържат двата края, да нахранят и облекат децата си, нима тези хора не могат да измислят как да кажат Стига!, нима не могат по подаден сигнал да отидатпоне на мълчаливо съпричастие, на тихоприсъствие или стоене или разговор или шествие или... Крайно време е, стига да търпим мошениците, да си изберем честни и почтени хора, има такива, досега бившите не даваха възможност за това, за да се награбят, но стига вече, не бива да се търпи повече, не трябва да се стига до кръвопролития!
Ами драги форумци къде бяхте като имаше избори един пише бил пенсионер ама не бил гласувал ами тогава няма право да протестираш а другите дето гласувахте за ГЕРБ и Атака искахте шоу ами ето Ви шоу аз не гласувах за ГЕРБ ама кво да се прави и хората като мен са въвлечени да гледат това шоу
И сега стана ли ви ясно какво искат от нас затваряне на болници вдигане на пенсионна възраст ито до 75г Пък то всички си мислеха че искат от нас да ходим всички с дънки вместо панталони от НАРМАГ и да караме Мерцедеси вместо Лади а и да незабравя да учиме англиски вместо руски
Специалисти... Аналиатори.... тръгнали сте да коментирате и анализирате вътрешната политика на България, да критикувате правителството и да давате мнения... пишейки ...може ниШТо да не.... като политическия анализатор АБС. Защо бе, мама му стара, не си стоите в галошите и да вършите това което можете, ами се правите за смях. Та вие дори не сте разбрали за какво става въпрос в статията. Всъщност гугълъ ви го е казал доста точно, ама едва ли ще го разберете.
Те ако бяха толкова компетентни нямаха да бъдат на същото полужение и страните от ЕС.Така,че не трябва само да се напада Бойко Борисов.Аман от разбирачи на чужд гръб.Като знаят тия тапънари да дойдат да управляват или да живеят у нас да видят как се живее.Кка да стане когато няма пари.Нли все някак трябва да се направят нещата ,да не се натоварят хорат да плащат големи данъци но и едновременно хазната да има пари.Но как и от къде,като няма работеща икономика съсипана от предходните управления.Така,че е лесно да се дава акъл ...
Май забравихте Жан Виденов, като е толкова лош ББ защо всички гласуваха за него, и кото го махнем кой ще дойде Сергейчо ли или направо Ахмед Доган, вие слепи ли сте не виждате ли какво става в свете в Испания в Италия в Гърция ИМА СВЕТОВНА ИКОНИМИЧЕСКА КРИЗА а предното правителство се погрижи да ни спрат Евро парите и изхарчи всичко до дупка ако не знаете сме още в бюджета гласуван от предното правителство, финансовата година свършва на 31 март така че оплаквания на Позитано 20
Знам, че чакате каква глупост ще кажа. За да не езгубите търпение и сами да почнете да ръсите глупости, ще избързам: пийнете си ракийка с мезе, наспете се, ако искате и успете се. Полюбете си с който ви е мерака. Извън селото и провинцията която сте, забравете останалите които не разбират от чалга и балкански тарикатлъци. Новден-нов късмет. Ако ми дойде настроението ще дойда да ви оправя. С Иван Костов обезателно.
Знам, че чакате каква глупост ще кажа. За да не езгубите търпение и сами да почнете да ръсите глупости, ще избързам: пийнете си ракийка с мезе, наспете се, ако искате и успете се. Полюбете си с който ви е мерака. Извън селото и провинцията която сте, забравете останалите които не разбират от чалга и балкански тарикатлъци. Новден-нов късмет. Ако ми дойде настроението ще дойда да ви оправя. С Иван Костов обезателно.
Тези от Ройтерс са сбъркали рейса. Положението сега не е толкова зле, колкото беше след 2-та световна война, направо си е като след руско-турската война. Стоте дни минаха, само не ми стана ясно, Пашата ще ходили скоро до следствието?
ами да, нали за това става въпрос - да си гледат работата. а не да създават конфликти като си мислят че с това ще оправдаят глупостите си. няма, батко, до сега бяха виновни предишните - достатъчно време имахте за да покажете вашето.