Ройтерс: Властта в България води рискова политика
Седем месеца след като пое властта с обещания за радикална промяна, българското дясноцентристко правителство прекъсна важни икономически реформи, рискувайки да предизвика продължителна стагнация в най-бедната страна члена на ЕС.
Обратно в новинатаКоментари - Ройтерс: Властта в България води рискова политика | Днес.dir.bg
Коментари
Я какво стана сега? Чак от вън пишат какво става в България и колко опасно е. Пожарникаря незабавно да дава обяснение! Защото на него най-големия му проблем беше някаква тъпа стенограма. Да дава обяснение и оня черния и оня с цайсите, които също ревяха като закални. Цяла седмица ни занимават с измислени глупости, докато държавата лети надолу. А увеличението на здравната вноска с 25% беше точно 2 пъти съобщена. НЕЗАБАВНИ НОВИ ИЗБОРИ! ГЕРБ СА АБСОЛЮТНО НЕКОМПЕТЕНТНИ!
Колко интелигентно казват на неграмотните гербери, че си отиват безславно като мърши.Как пък не се и опитаха да работят, ами само да бият тупана колко са били лоши предишните. Това ние го е знаем, те за това си отидоха, а вие какво работите, какво свършихте за 2 стотинки поне-нищо. Да се насадите на държавна служба и да лапате, ден да мине, друг да дойде и да влачите. Вижда ви се краят, ами да е по-бързо, че всичко що дишаше бастисахте.
в частния сектор имаше масови съкращения и намаление на заплатите. в държавния едва сега мислят да ги замразяват ?!?!?? съкращеният са символични придружени с увеличение на заплатите на останалите. в същото време увеличение на здравните вноски че да има за нашите хора заплатки ;)
Я какво стана сега? Чак от вън пишат какво става в България и колко опасно е. Пожарникаря незабавно да дава обяснение! Защото на него най-големия му проблем беше някаква тъпа стенограма. Да дава обяснение и оня черния и оня с цайсите, които също ревяха като закални. Цяла седмица ни занимават с измислени глупости, докато държавата лети надолу. А увеличението на здравната вноска с 25% беше точно 2 пъти съобщена. НЕЗАБАВНИ НОВИ ИЗБОРИ! ГЕРБ СА АБСОЛЮТНО НЕКОМПЕТЕНТНИ!
в частния сектор имаше масови съкращения и намаление на заплатите. в държавния едва сега мислят да ги замразяват ?!?!?? съкращеният са символични придружени с увеличение на заплатите на останалите. в същото време увеличение на здравните вноски че да има за нашите хора заплатки ;)
Колко интелигентно казват на неграмотните гербери, че си отиват безславно като мърши.Как пък не се и опитаха да работят, ами само да бият тупана колко са били лоши предишните. Това ние го е знаем, те за това си отидоха, а вие какво работите, какво свършихте за 2 стотинки поне-нищо. Да се насадите на държавна служба и да лапате, ден да мине, друг да дойде и да влачите. Вижда ви се краят, ами да е по-бързо, че всичко що дишаше бастисахте.
nai posle vi go kasvat u otschite direktno tsche ne ste profisionalisti i ne moje taka da prodaljavate podai ot djoba si ostavkata boiko i si gledai mvr.i zwetelina milionerkata
в частния сектор имаше масови съкращения и намаление на заплатите. в държавния едва сега мислят да ги замразяват ?!?!?? съкращеният са символични придружени с увеличение на заплатите на останалите. в същото време увеличение на здравните вноски че да има за нашите хора заплатки ;)
Колко интелигентно казват на неграмотните гербери, че си отиват безславно като мърши.Как пък не се и опитаха да работят, ами само да бият тупана колко са били лоши предишните. Това ние го е знаем, те за това си отидоха, а вие какво работите, какво свършихте за 2 стотинки поне-нищо. Да се насадите на държавна служба и да лапате, ден да мине, друг да дойде и да влачите. Вижда ви се краят, ами да е по-бързо, че всичко що дишаше бастисахте.
Я какво стана сега? Чак от вън пишат какво става в България и колко опасно е. Пожарникаря незабавно да дава обяснение! Защото на него най-големия му проблем беше някаква тъпа стенограма. Да дава обяснение и оня черния и оня с цайсите, които също ревяха като закални. Цяла седмица ни занимават с измислени глупости, докато държавата лети надолу. А увеличението на здравната вноска с 25% беше точно 2 пъти съобщена. НЕЗАБАВНИ НОВИ ИЗБОРИ! ГЕРБ СА АБСОЛЮТНО НЕКОМПЕТЕНТНИ!
Новият Стамболов, a? Не ме разсмивайте. Това е по-скоро новият Стамболиийски - момче от къра, с рунтави гърди, но празна тиква.
Аз съм със замразена пенсия, с плащане на еропейски средни цени на всичко, а лекарствата...по-доб да си урмрял, отколкото жив. Нито за Първанов съм гласувал, нито за Борисов защото съм лош материал. Да не са ставали, единият президент-бракониер, а другият падар на обран бостан. ДА СИ ДАВАТ ОСТАВКИТЕ, ПРЕДИ ДА Е СТАНАЛО БЕЗНАДЕЖНО КЪСНО ЗА ПОДАВАНЕ!!!
Стига ревахте, бе! Кви реформи, кви глупости, кви финанси! Важен е импийчмънта (ама хубава дума, а) на президента! Като няма хляб, юруш на зрелищата, а то другите неща ще си се оправят от само себе си.
Аз съм със замразена пенсия, с плащане на еропейски средни цени на всичко, а лекарствата...по-доб да си умрял, отколкото жив. Нито за Първанов съм гласувал, нито за Борисов защото съм лош материал. Да не са ставали, единият президент-бракониер, а другият мистърпредседател-па на обран бостан. ДА СИ ХВЪРЛЯТ ОСТАВКИТЕ, ПРЕДИ ДА Е СТАНАЛО БЕЗНАДЕЖНО КЪСНО ЗА ПОДАВАНЕ!!!
Стига ревахте, бе! Кви реформи, кви глупости, кви финанси! Важен е импийчмънта (ама хубава дума, а) на президента! Като няма хляб, юруш на зрелищата, а то другите неща ще си се оправят от само себе си.
Овце сте, драги ми български мизерници. Овча сган, която в злобата си е забравила дори и азбуката. И да четете не можете, ибрикчии комунистически. А там пише: ...През февруари правителството на премиера Бойко Борисов отстъпи пред нарастващата обществена съпротива и замрази плановете за здравна реформа, включваща закриване на неработещите болници, както и вдигане на пенсионната възраст... Тоест - критиката е затова, че не направи теаи стъпки. А когато за тези необходими стъпки се заговори тук, вие мърши нещастни пак скочихте да плюете. Е, ясно ли ви е изобща какво искате бе, скотове? Народе????
Държа за незабавна съдебна отговорност на всеки във властта, който раздухва умишлено скандали за да прикрива лошото положение на държавата! Незабавно да подава оставка ГЕРБ и да бъдат разследвани за лошото си управление!
Че то в българско никой не иска реформи - народа иска да живурка, както при Тато. Управляващите да си крадат на спокойствие> Наглите да си отвличат.....откъде накъде ББ/Герб ще разваля спокойствието на всички?!
Разочарован съм от г-н Дянков и правителството след решението за увеличение на осигуровките. Вместо да отслабят тежестта върху бизнеса, те я правят по-голяма...
Разочарован съм от г-н Дянков и правителството след решението за увеличение на осигуровките. Вместо да отслабят тежестта върху бизнеса, те я правят по-голяма...
Добро ютро! Къде са сега герберистанчетата да прикрият с телата си техния кумир и сексуален блян - Балканския Богатир Бойко Борисов-Батмена?
Както неканено дойде това некомпетентно правителство, така и без покана трябва да си тръгне. Незабавно.
Вече ще си търся гадже англичанин. Те по-добре разбират накъде духа вятъра, а моя Пешо само че чеше по врата и вече не знае на кого колко да дава, а за мен оставя само по стотачка на ден. Ега ти и кризата. Уж щяхме да си живеем хепи тугедър.
И кое и е рисковото на политиката? Това, че не поемат излишни рискове? Някой трябва да каже ясно, че всичко, което преживяхме по време на прехода, беше структурна криза. То не зависеше от икономическия цикъл и не беше резултат от състоянието на световната икономика. Това, което е в момента, е първата типично капиталистическа криза в най-новата история на страната. Който и да управлява, не може да прилага мерките, които са прилагани до момента. И икономическият екип прави точно това. А опозицията, която никога не е разбирала от пазарна икономика, иска да ни убеди, че трябва да се действа по познатия стар начин. Научете си урока, другарки и другари! С програмки като Красива България и наливане в батковите фирми, за да се имитира строителство на пътища, кризи не се борят. И не се връзвайте на анализите на Ройтерс. Според техните анализи прибалтийските републики трябваше отдавна да са фалирали, но не би. Много е просто - една по една всички страни от ЕС ще бъдат изтипосани като рискови. Който разбира от стратегическо мислене, ще се сети защо. Останалите само ще си лаят.
Ало форума.Кво стана с плювачите.Де се денаа тия зажмижшните папагали дето повтаряа приказките на сините и на пожарникаро.Траят кат биен гъз.Прогледнаа ли веке.Тва е добре.Че се освестат.Оно акъло влиза бавно.Чекам и на пожарникаро да му доде.Он си е инат и гьон сурат ама че извади оная хартия дет с нея ни праи плаши.Па после кой от де е.И стига въздухаре и чалга.Сакам сериозни ора.
Бойко, не се занимавай с глупости! Президента, колкото и да не струва, не т е винивен за некдърността и глупостта! Махай дребното и тъпо човече Дянков, че загиваме!!!!!! А нй-добре всички задно да си обирате крушите!!!!! Държава не се управлява с празни приказки и фукня!!!!
Ей,Борисов,Цветанов и другите които си мислите,че разбирате от политика отворете си очите и вижте та вземете да прочетете някоя и друга статия.
Ей,Борисов,Цветанов и другите които си мислите,че разбирате от политика отворете си очите и вижте та вземете да прочетете някоя и друга статия.
Този пасквил го е съчинил червеният лумпен -икономист Петър Димитров..даже със запетайките е негово!!! Явно много се стараят да се върнат във властта с подмолни действия ..но не би!!! Бат`Бойко много се забави с чистката във властта на 3-ят ешалон червени гадове...и ще береш големи ядове, защото герберското търпение се изчерпва!!!
Ta znachi nie sme na-badnite, nishto, che Rumunzite edvam zakrepvat dvata kraya i che Gurzite imat 400 miliarda vunshen dulg i stranata im e pred bankrut. Nie sme nai-bednite, zashtoto v USA 50 miliona choveka niamat zdravni zastrahovki ili si gubiat kushtite i spestiavaniata zaradi zdravni smetki. Nie sme nai-bednite, che edinstveno nashata valuta ne se obezeniava za edna vecher kakto stava v susedni durjavi. Znachi nie sme nai-zle, zashtoto niamame biudjeten defizit ot 15%. Abe hora kakvi gluposti govorite. To v Bulgaria i nai-dobroto pravitelstvo she bude porugano ot naroda zaradi selskia ni mantalitet. Ne advokatstvam na Boiko, no e drazneshto samo da gi gledate negativnite neshtata. Minalata sedmiza horata shte si schupiat krakata da hodiat da pazaruvat v Sofia Outlet. Nali uj niamali pari horata. Ako po-malko pishete v internet i poveche rabotite neshtata moje i da se opraviat.
Пак ли комунистите са виновни.Ааа,сетих се и тия в Ройтерс са комунисти.Мамка им английска.Импийчмъъъ за тях.Цецо вземи мерки - прати четата и утре искам да ги видя с белезници на пода.Това е работа на Алексей.
В цял свят намаляват заплатите на получаващите заплатите си от данъците и осигуровките, които внасят фирмите, произвеждащи все още нещо. Само нашите управляващи се правят на разсеяни. Дянков казва, че ако започнат хората получаващи заплати в обществения сектор да си плащат сами здравните вноски, нямало нужда да се вдига здравната вноска. Ами да го питаме защо това не е станало досега. Разгеле хем да им се намалят заплатите, а и да се реши в същото време още един проблем.
Искам да знам какво мисли по въпроса Иван Костов специалист по ПОЛИТИЧЕСКА ИКОНОМИЯ (на социаллизма).Хубаво е да се изкаже и в НС-тои обича да се показва там.
Искам да знам какво мисли по въпроса Иван Костов специалист по ПОЛИТИЧЕСКА ИКОНОМИЯ (на социаллизма).Хубаво е да се изкаже и в НС-тои обича да се показва там.
Всъщност проблемът изобщо не е в президента, парламента, мафията и мнението на неграмотните анализатори. Държавата няма пари това е. Девет месеца след като си станал министър, изведнъж се сещаш, че някой ти бил скрил скелети в гардероба. След като си се бил в гърдите, че си балансирал продъненият от предишните лапачи бюджет за 2009 година, изведнъж се оказва, че ТВОЯТ бюджет за 2010 е пробит тотално. Излиза, че си го правил през пръсти и като пълен лаик, иначе нямаше чак сега да се сетиш, че тринадесетите заплати, които си раздадохте тихомълком за Нова година, могат да обезпечат поне част от забавените държавни плащания например. Напук на лозунгите и голословните хвалби се оказа че: - министър Дянков не може да събере данъците; - министър Дянков не може да осигури приходи в бюджета; - министър Дянков и неговите началници дотук не само не са привлекли нови инвестиции, ами се оказа, че и от европейските фондове пари ще видим през крив макарон; - нито една от шумно рекламираните акции срещу мафиоти, митничари, престъпни групировки, незаконно забогатели и така нататък не постигна успех; - почти една година след като стана министър, господин Дянков се сети, че всъщност трябва да има управленска програма за излизане от кризата след като мълчаливите му съратници не изтърпяха и започнаха да правят свободни съчинения по темата; - идеите на министър Дянков какво да се прави влизат в тотално противоречие с практическите мерки, които взимат държавите в ЕС, може би с изключение на Гърция да напомняме ли, че дотук я докараха двете ДЕСНИ правителства? - всички държави по света, като започнем от САЩ и Великобритания, наливат пари в националните си икономики, за да се справят с кризата. Само ние действаме по метода на Хитър Петър я, дай, да престанем да храним магарето, да видим какво ще стане. Таман се научило да гладува горкото и ритнало петалите. Виновни и невинни, държавни и частни, умни и не чак толкова българите са принудени ултимативно ДА ПЛАЩАТ неизвестно за какво. Ето ви един въпрос за размисъл: КОЙ, КАК и ЗА КАКВО ще харчи парите от новите здравни осигуровки? Питайте и отговор не чакайте, докато се втелявате кой от двамата с президента е по-голям интригант всяко чудо за три дена и за да не можете да си съберете мислите всеки три дена ви стоварват ново. А парите изтичат от джобовете ви неизвестно къде Ето, това е истинския проблем.
Това ли беше компетентното ти правителство г-н Борисов? Ако бяхте чели коментарите в интернет,сигорно сега щяхте да седите по добре в управлението. Срам,резил и позор:не справяне с държавно административния апарат,тотално объркана икономическа политика.Няматели нормална и реална икономическа политика,държавата се криминализира.Това ли искате? Чуда се и се мая на икономическия Ви екип! Офицялната статистика показва,че заплатите в реалния сектор са с 35-40% по-ниски от заплатите на държавните чиновници. На това се казва /да сложиш каруцата пред коня/. Какво предложи вашия икономически екип в правителството за излизане от кризата?Казвате няма пари. Когато има пари,не е необходимо да имаш кой знае какви умения.Прословутата/ /фраза затягайте коланите,няма да мине повече пред българския народ. Поради простата причина,че се получава/за едни свадба за други брадва/.Това което се прави от вашто правителство спрямо българския народ е меко казано престъпление,и когато вие говорите за затягане на коланите аз,бих ви помолил Вие и вашите семеиства да застанат на хала на 90% от българския народ и тогава да говорим за икономическата политика на правителството.
Всъщност проблемът изобщо не е в президента, парламента, мафията и мнението на неграмотните анализатори. Държавата няма пари това е. Девет месеца след като си станал министър, изведнъж се сещаш, че някой ти бил скрил скелети в гардероба. След като си се бил в гърдите, че си балансирал продъненият от предишните лапачи бюджет за 2009 година, изведнъж се оказва, че ТВОЯТ бюджет за 2010 е пробит тотално. Излиза, че си го правил през пръсти и като пълен лаик, иначе нямаше чак сега да се сетиш, че тринадесетите заплати, които си раздадохте тихомълком за Нова година, могат да обезпечат поне част от забавените държавни плащания например. Напук на лозунгите и голословните хвалби се оказа че: - министър Дянков не може да събере данъците; - министър Дянков не може да осигури приходи в бюджета; - министър Дянков и неговите началници дотук не само не са привлекли нови инвестиции, ами се оказа, че и от европейските фондове пари ще видим през крив макарон; - нито една от шумно рекламираните акции срещу мафиоти, митничари, престъпни групировки, незаконно забогатели и така нататък не постигна успех; - почти една година след като стана министър, господин Дянков се сети, че всъщност трябва да има управленска програма за излизане от кризата след като мълчаливите му съратници не изтърпяха и започнаха да правят свободни съчинения по темата; - идеите на министър Дянков какво да се прави влизат в тотално противоречие с практическите мерки, които взимат държавите в ЕС, може би с изключение на Гърция да напомняме ли, че дотук я докараха двете ДЕСНИ правителства? - всички държави по света, като започнем от САЩ и Великобритания, наливат пари в националните си икономики, за да се справят с кризата. Само ние действаме по метода на Хитър Петър я, дай, да престанем да храним магарето, да видим какво ще стане. Таман се научило да гладува горкото и ритнало петалите. Виновни и невинни, държавни и частни, умни и не чак толкова българите са принудени ултимативно ДА ПЛАЩАТ неизвестно за какво. Ето ви един въпрос за размисъл: КОЙ, КАК и ЗА КАКВО ще харчи парите от новите здравни осигуровки? Питайте и отговор не чакайте, докато се втелявате кой от двамата с президента е по-голям интригант всяко чудо за три дена и за да не можете да си съберете мислите всеки три дена ви стоварват ново. А парите изтичат от джобовете ви неизвестно къде Ето, това е истинския проблем.