Коментари - Първанов на Дянков: Не искам извинение, а истината | dnes.dir.bg
назад

Първанов на Дянков: Не искам извинение, а истината

Пресслужбата на Георги Първанов публикува на интернет страницата на президенството стенограмата от срещата между него и финансовия министър Симеон Дянков, състояла се днес сутринта.

Обратно в новината

Коментари - Първанов на Дянков: Не искам извинение, а истината | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Божеееееееее, Първанов от ден на ден все по жалък става. Чудя се аз обикновенния гражданин как е възможно да избера за президент подобна личност. Държавата се тресе от криза , от престъпност, от какви ли не чудовищни неща вършени през тези години а той седнал да пита Дянков имало ли е пари по сметката му излъгал ли е и да вади стари козове. Е затова хората няма да ви имат доверие. Срам ме , че гласувах за Вас г-н Президент. Очевадно е ,че мислите за парите за президентството и за собственото си его а за народа ... карай да върви вълците го яли. Жалко е и ме карате да се срамувам . Мислех , че сте по достоен българин но явно съм се заблудил.

Има нещо бая гнило в поведението на Първанката. Човек ,който няма какво да крие, не би реагирал така. Като го слушам направо ще си помисля, че има скрити сметки в швейцарски банки, които може скоро да лъснат.

Гоце намери ли си майстора? Мина ти времето гнидо проклета:)

Боже, като гледам с какво се занимават две от най-важните фигури в държавния живот, не ми се мисли какво прави останалата администрация... Разговорът е безумен. Дянков плещи, каквото му дойде на акъла, а пък Гоце много докачлив станал... Ужасно просто, няма ли да се извъди някой, който наистина да се занимава с нещо смислено...

Най-големите грешки на даржавни ръководители е тяхната глупост да участвуват в шоу-та.Вице премиери китаристи,певци,външ министър танцьор,или трабантаджия, имаше и министър барабанист.Да не говорим за Жорж Ганчев. Господа не се издигате на никой в очите с тези ваши изяви.Никой няма да си помисли, че сте по способни и по-народни. Напроти падате много низко по -този начин и принизявате длъжностите,които заемате до земята.

Хииихихих, като среща между учител и провинен ученик. Хак му е, да се научи да се държи дипломатически. И пак не каза, че е излъгал за изпразнената сметка, а са го подвели...да беееееееее

Дянков говори като мъж, а Първанов като ощипана госпожица, което не подхожда на държавен глава. Добре че нищо не зависи от него. Какви поразии щяха да станат само!!!

Това си е мотамо реплики от скеч между Хер Флик от Гестапо и Гоце от КГБ. Дали има някой да го направи?

Kostov - Finansov Ministar !!!

Ако БКП-БСП не беше раздавала куфарчета с народни пари на свои хора през 90 -те,сега криза нямаше да има.Затова вчерашни комсомолски пикльовци станаха изведнъж богаташчета

Пълна отврат! И това плрезидент на България! Божичко накъде да вървим вече нерви не ни останаха. Хората безработни, защото точно създателя на тройната направи така че всичко да се окраде. А сега тръгнал с дребнавости да ни занимава. Срам и позор за всички ни. Ако си беше премълчал какво са си говорили може би щеше да остане малко мъжко достойнство, че като държавни мъже са се разбрали. Нямате ли срама, дано получите възмездие за тормоза над хората.

Не може един пикливец, завърнал се преди шест месеца в България, да се гаври с президента, пък който и да е той!Дянков е еманация на цялата българска простотия и наглост, смърдящи и от този форум!

на Първанов!! А Дянков-още веднъж виждам колко е жалък!! Много има още да учи...И това ми било министър!!

Абе Господа, нямате ли си друга по-съществена работа, ами се занимавате като махленски клюкарки кой какво е казал. Все едно слушам бабите на село, седнали на пейките. Не искам да Ви слушам, стига приказки, искам дела.

АЗ МИСЛЯ, че Гоце е супер нагъл и тъп селянин от Сирещник. Но трагедията не е в това! Трагедията е, че осем години същият този смешник е президент! Какъв прост народ сме ,а..?????

Смотан, но честен... А да ли е така с ГП, който врещи в момента като саанска коза!? Нима, под негово давление тройната коалиция не ни ограбваше безнаказан? Тогава къде беше със същия ентусиазъм да води такъв тип диалог и да защитава народа който му е поверил тази институция, за да я ръководи!? Та той е лицето на тази институция и до преди 5години храних определени симпатии към него като политик, но с времето просто се обезличи другаря и агент Гоце...

Дянков все пак не се унижи и си остава мъж. Първанов е придобил много опит в апаратните игри, но отдавна е развил вождистка болест и е станал опасен. Дянков сега трябва да пусне копоите си да проверят, кой,как и с какви средства е финансирал президентската кампания, да намери информация за нарушения на югоембаргото и ролята на Първанов. Връзките му с Милошевич и Саддам Хюсеин, къде са парите дарени му от руската православна черква, обложени ли са с данъци. Интересно ще е да се разбере и финансовото положение на съветниците на президента, къде са отишли парите на руското ядрено лоби. безплатно ли лобират за нефтопровода и др.? А Цветанов да намери начин да поразрови случая с журналиста Огнян Стефанов. Случаят с Иво Беров е ясен. Тогава ще има шоу, без Дянков да ходи в шоуто на Иван и Андрей. А защо да не се появи тогава.

Първанов просто му е разказал играта! Голям кеф и удоволствие е да се чете тази стенограма - как един грандоман и малоумник просто е изцапал гащите. Не съм фен на Гоце, но тази стенограма показва, че бягайки от ченгетата-олигарси се нахендряме на чингизки подлоги - малоумници!

Попитали радио Ереван: - Какъв милиадер е Министърът на финансите Симеон Дянков - минал, настоящ или бъдещ? Отговор: - Бъдещ в минало време... Свърши му кариерата на политик, ще става шоумен -смешник.

добре, обидил се, че не го възприемат вече за млад, ама защо трябва да занимава цялата държава с личните си проблеми?

Първанов просто му е разказал играта! Голям кеф и удоволствие е да се чете тази стенограма - как един грандоман и малоумник просто е изцапал гащите. Не съм фен на Гоце, но тази стенограма показва, че бягайки от ченгетата-олигарси се нахендряме на чингизки подлоги - малоумници!

Първанов просто му е разказал играта! Голям кеф и удоволствие е да се чете тази стенограма - как един грандоман и малоумник просто е изцапал гащите. Не съм фен на Гоце, но тази стенограма показва, че бягайки от ченгетата-олигарси се нахендряме на чингизки подлоги - малоумници!

Тази пернишка пляка да си трае и мирува, гадната комунистическа гад..... освен че е крадец е и нагъл. Нагъл като всички комунисти.

Първанов е продукт на лукановите негодници и Дянков не бива да му се оправдава на този мръсник,който се разкарва по света за наша сметка.Никой ли не вижда,че не го канят никъде,че не го искат никъде,че в международен план е нищо и никой!!!!И че се опитва да се държи като институция на парвенющината-той бил бащицата,ама на крадците!!!

След като спечели изборите с пари от фирми с доказана престъпна международна дейност, за какво достойнство може да говори. И кои национални интереси защити досега, освен тези на Русия. Национален предател, подкрепян от престъпници.

Стилът на говорене, на поведение, на отношение към по-младия, по-необременения и вероятно по-кадърния човек, от страна на президента, е типичният тоталитарен стил. Дянков разчита само на професионализма и на откритостта си и не знае с кого си има работа - не човек, а желязо. В лицето на двамата се сблъскаха двете епохи и... ха познайте коя победи...

Prezidenta napravo go zatypi! Bravo na Pyrvanov - li4i si klasata

Което показва само едно- че най-наглият се намира в президентсвото. Жалко, че Дянков не е бил тук и не помни как нашият , многоуважаван президент води възможно най-последователно и най-агресивно кампании против влизането на България от ЕС и НАТО, жалко че Дянков и не помни как сегашното вице, въпростния генерал Марин беше уволнен, заради твърдото си несъгласие България да бъде член на НАТО. Дам, Дянков не трябва да се извинява, че говори истината, напротив, той е тварде мек в изказването си! Трябва да бъде насърчен да бъде още по-обективен. Как да имаме уважение към президентската институция, когато вицето трябваше да бъде разжалвано, а личността на президента е просто един глупав историк, който сам си е повярвал, че има качества- всъщност той има качества, но за партиен секретар преди 30 години. Жалко за нас като избиратели, че дали с действие или бездействие позволихме 10 години да ни се смее на глупостта един субект, който трябваше да бъде отдавна забравен както и Жан Виденов. И Бойко беше прав, за слабия материал- ако имаше силна нация и достатъчно интелигентни и решителни хора в тази държава, нямаше да има такива недоразумения, които не само, че са нагли, ами и искат да им се извиняваме, че казваме истината... За съжаление този истински октопод сигурно никога няма да се разкрие...също както нацистите които са избивали милиони си измират от старост и необезпокоявани. Само бедния винаги страда, винаги...

Този ми прилича на Румяна Желева 2.

Тоя нещастник Хер Флик, пардон Дянков, си мисли, че като е женен за американка е хванал господ за шлифера и всички българи са прости и глупави. Държи се като разглезен ученик, който хленчи на учителката си:Госпожо, не бях аз, той Иванчо(екипа му) беше! Къде бре, Дянков си тръгнал да доказваш колко си умен! Може и да си такъв, щом още с идването си успя да отмъкнеш от хазната 5 млрд., ужким да платиш външния, пардон, собствения си дълг (ипотека)!!!!

Г-н премиер сега имате вие думата, застанете плътно зад г-н Дянков. Да види Гоце Ефенди че неможе да подлага на такъв начин ваште министри. Бой по червените тикви

Един министър, който и да е той, не може да си позволи такива тъпи шеги с държавния глава, който и да е той. И защо отида на крака при Първанов, да му се чуди човек на акъла. За да бъде унижението му пълно!?! Тоя Дянков ми беше симпатичен, ама няма да годиняса. Гъз глава затрива.

Сега вече завиждам на французите`,че имат Саркузи,на италианците ,че имат Берлускони ,на американците и т.н.При тях такива нарциси като тази дребна душица от село Сирищник -Гоце да ги е отвяло времето....Срам за нас с този дребнав псевдопрезидент -да ходи да си гърми по пернишките баири зайците....-

За първи път,президента да говори за политическа,създаден от комунистите нова икономическа буржоазия..,провокир от Дянков.Жалко за падението на министъра на финансите.Сега заприлича не само външно на героя си от АЛО АЛО

стенограмата е публикувана тук с твърде съществени съкращения - по-добре я прочетете цялата http://www

Изобщо не е било нужно Дянков да се извинява на президента!Преди време в публичното пространство излезе информация за купени мезонети от Зорка Първанова чрез подставени лица - ето това да се разнищи и да се провери дали е вярно и тогава президента да се извини на г-н Дянков!Направо се вбесявам от наглоста на комунистите!

Гоце, Гоцеееееееее оди си в Сирищник, Гоцеее. Не те е срам. Президент ми бил.

Срам ме е от тоя президент! Чиста проба дърт комунист, уж срещата е на четири очи, а той веднага публикува стенограма от нея, която впрочем прилича повече на стенограма от съдебно заседание с разпит. Гузен негонен бяга. Ако наистина беше чист, нямаше с такава стръв да атакува Дянков, щото е повече от очевидно, че това изказване беше просто за майтап. Горкия Дянков, жал ми е за него, той хайвана явно си е нямал идея на какво ще бъде подложен в милата си татковина.

Аз за разлика от Иван Костов не считам, че работата на Дянков и самият той са изключително полезни за финансовата стабилност на страната. Напротив, считам, че нанася дългосрочни вреди в невероятни мащаби. Първо, като финансов министър си институция и не говориш каквото ти дойде и където ти дойде. Когато отговаряш за събирането на данъци и подаването на информация за данъчни и митнически престъпления към прокуратурата, го правиш. А не коментираш по тв предавания какви имоти имал президентът в Дубай или пък за някакви митични 50 българи в Швейцария. Второ, категорично не се намесваш в работата на други институции. Нямаш никакво право да коментираш дълъг затвор за Масларова или който и да е друг. Тежко на тази държава, в която Цветанов и Дянков раздават присъди на база вестникарски дописки. Трето, абсурдно е от името на държавата да натискаш частни фирми да се откажат от 10 % от възнаграждение за свършена работа. Това просто не се прави. Договорите са, за да се спазват. Ясно е какъв ще е резултатът- част от по-мощните фирми ще издържат, останалите ще глътнат вода. Всъщност целта на ГЕРБ е преразпределение на пазара. Дянков е средството. Четвъ като обвиняваш другите, първо погледни при теб какво става. Как така за злополучния законопроект за промяна на облагането на хазарта го отнесе Комисията по хазарт, а не този, който подписва законопроекти, без да ги чете, т.е. Дянков? Пето, защо заради собственото си тщеславие да се пише най-добър финансов министър на Европа забави ДДС за 800 млн лева и кой ще плати загубените приходи, нерви и разправии на стотици фирми? Шесто, кой ти дава самочувствието да кажеш, че реформите в приходните агенции са завършили, като те дори не са започнали. Кое беше реформата в АДВ- че я закриха? Кое беше реформата в митници- че направи от 5 регионални дирекции 7? И какво от това? Да не говорим за НАП, където закриването на 29 териториални дирекции е огромна грешка. И къде е борбата с корупцията- трима данъчни на ниско ниво във Велико Търново? Това някакъв майтап ли е? Седмо, погледни си приходите. С 400 млн лева по-малко са януари 2010 спрямо януари 2009, от тях 325 млн лева са само по ДДС и 60 млн лева при акцизите. Минаха 8 месеца, откак управлявате. Направихте връзката НАП- Митници. Къде са 800-е милиона лева? Дянков като всички нас е преходен. Ще го преживеем и ще забравим. Но жалко за министерство на финансите. Стабилна, солидна, консервативна институция. Едно от малките министерства- всъщност единственото, успяло да се съхрани през годините и да запази кадрите си. Заслужава повече спокойствие и по-добра атмосфера на работа. Защото хората са, които правят една институция. Дано ГЕРБ го разберат. И помислят малко за авторитета на министерството преди поредната бомбастична проява при Иван и Андрей.

Какъв е Първанов да оставим времето да покаже.И то ще покаже.Рано или късно ще се разкрие,какъв е и какво е правил,какви му са контактите,как се е замогнал и т.н.Сега обаче става въпрос за Дянков.Аз също се смях на репликата му,че президента определено не е млад.Подтекста е ясен.няма какво да се лъжем.Смекчаващо вината обстоятелство е че това е едно забавно шоу.Но гафа си е гаф.Единственият начин да се излезе от него беше като се извини на Първанов публичнои даде едно съвсем човешко обяснение по този въпрос.Сега остава лошото чувство за лъжа и хитруване на дребно,което никак не е добре и за него и за нас ,неговите симпатизанти.Аз харесвам Дянков,но не и гафа и хитрините му.Смятам ,че така авторитета му пада и се наранява авторитета и на цялото правителство,което не е добре за никого,защото от това правителство очакваме да промени България.

Бойко, цялата пасмина около тебе е за затвора, психиатрията или детската градина! Защо ги държиш тези смешници да те излагат! Егати мекотелото е Дянков...

Първанов го е страх от простолюдието в тази държава.Всеки нормален знаеше че гледа вечерно шоу а не комсомолско събрание.

КОМЕНТАР В НЮЗ БГ Аз за разлика от Иван Костов не считам, че работата на Дянков и самият той са изключително полезни за финансовата стабилност на страната. Напротив, считам, че нанася дългосрочни вреди в невероятни мащаби. Първо, като финансов министър си институция и не говориш каквото ти дойде и където ти дойде. Когато отговаряш за събирането на данъци и подаването на информация за данъчни и митнически престъпления към прокуратурата, го правиш. А не коментираш по тв предавания какви имоти имал президентът в Дубай или пък за някакви митични 50 българи в Швейцария. Второ, категорично не се намесваш в работата на други институции. Нямаш никакво право да коментираш дълъг затвор за Масларова или който и да е друг. Тежко на тази държава, в която Цветанов и Дянков раздават присъди на база вестникарски дописки. Трето, абсурдно е от името на държавата да натискаш частни фирми да се откажат от 10 % от възнаграждение за свършена работа. Това просто не се прави. Договорите са, за да се спазват. Ясно е какъв ще е резултатът- част от по-мощните фирми ще издържат, останалите ще глътнат вода. Всъщност целта на ГЕРБ е преразпределение на пазара. Дянков е средството. Четвъ като обвиняваш другите, първо погледни при теб какво става. Как така за злополучния законопроект за промяна на облагането на хазарта го отнесе Комисията по хазарт, а не този, който подписва законопроекти, без да ги чете, т.е. Дянков? Пето, защо заради собственото си тщеславие да се пише най-добър финансов министър на Европа забави ДДС за 800 млн лева и кой ще плати загубените приходи, нерви и разправии на стотици фирми? Шесто, кой ти дава самочувствието да кажеш, че реформите в приходните агенции са завършили, като те дори не са започнали. Кое беше реформата в АДВ- че я закриха? Кое беше реформата в митници- че направи от 5 регионални дирекции 7? И какво от това? Да не говорим за НАП, където закриването на 29 териториални дирекции е огромна грешка. И къде е борбата с корупцията- трима данъчни на ниско ниво във Велико Търново? Това някакъв майтап ли е? Седмо, погледни си приходите. С 400 млн лева по-малко са януари 2010 спрямо януари 2009, от тях 325 млн лева са само по ДДС и 60 млн лева при акцизите. Минаха 8 месеца, откак управлявате. Направихте връзката НАП- Митници. Къде са 800-е милиона лева? Дянков като всички нас е преходен. Ще го преживеем и ще забравим. Но жалко за министерство на финансите. Стабилна, солидна, консервативна институция. Едно от малките министерства- всъщност единственото, успяло да се съхрани през годините и да запази кадрите си. Заслужава повече спокойствие и по-добра атмосфера на работа. Защото хората са, които правят една институция. Дано ГЕРБ го разберат. И помислят малко за авторитета на министерството преди поредната бомбастична проява при Иван и Андрей.

За съжаление, на г-н Дянков му трябва много време, за да разбере какво трябва да направи, за да изчисти това недоразумение - представям си как се оправя и с финансите...то се вижда. Човекът се върти около първата част на разговора, като изпуска по-важната - края...ще изпусне края и на бюджета

Г-Н ДЯНКОВ, ЗАЩО СЕ УНИЖАВАТЕ? ТОЗИ ПРЕДАТЕЛ ГОЦЕ НЕ ЗАСЛУЖАВА ПОДОБНО ВНИМАНИЕ. ЧЕТИРИ ГОДИНИ КОГАТО НЕГОВАТА РОЖБА ТРОЙНА КОАЛИЦИЯ УПРАВЛЯВА И ОКРАДЕ ДЪРЖАВАТА ТОЙ ВЕДНЪЖ НЕ СЕ ПРОТИВОПОСТАВИ, ЗАЩОТО ОТ РАЗГРАБВАНЕТО НА ДЪРЖАВАТА И ТОЙ СЕ ОБЛАЖИ,ПЪК СЕГА МИ СЕ ПРАВИ НА МНОГО ЧЕСТЕН И ЗАСЕГНАТ,УЖ ВИДИТЕ ЛИ ТОЙ МИСЛЕЛ ЗА ИМЕТО СИ . ПРОУЧАТЕ Г-Н ДЯНКОВ ОТКЪДЕ СИНОВЕТЕ МУ ИЗКАРАХА ТОЛКОВА МИЛИОНИ И СИ ИМАТ В МОМЕНТА СОБСТВЕН БИЗНЕС И СА ТОЛКОВА МЛАДИ,ЧЕ ОТКЪДЕ СА НАТРУПАЛИ ТЕЗИ ПАРИ.САМО ТОВА ДА ПРОВЕРИТЕ Е ДОСТАТЪЧНО, А ПЪК ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА ДРУГИ ПРОВЕРКИ....И ОЩЕ НЕЩО МНОГО ВАЖНО СЛЕДВА ДА НАПРАВИТЕ - СЪКРАТЕТЕ НАЙ-МАЛКО 50% ОТ ЩАТА НА ПРЕЗИДЕНСТВОТО ,ЗАЩОТО Е НАПЪЛНО ИЗЛИШЕН И НЕНУЖЕН. ВИЕ СТЕ ПЪРВОТО ПРАВИТЕЛСТВО СЛЕД 1989 ГОДИНА КОЕТО ИМА ВОЛЯТА И ЖЕЛАНИЕТО И ДЕЙСТВИЕТО ДА ИЗВЪРШИТЕ ПРОМЕНИ В ДЪРЖАВАТА, КОИТО ТРЯБВАШЕ ДА СЕ СЛУЧАТ ПРЕДИ 20 ГОДИНИ.. АЗ НЕ СЪМ ГЛАСУВАЛА ЗА ВАС, НО ВСИЧКИТЕ ВИ ДЕЙСТВИЯ ДО МОМЕНТА ОДОБРЯВАМ И ВИ СЪВЕТВАМ, НЕЗАВИСИМО КОЙ КАКВО ГОВОРИ, ПРОДЪЛЖАВАЙТЕ В СЪЩИЯ ДУХ КАКТО ДО МОМЕНТА.УСПЕХ!

Факт е! Дянков е смотан и уплашен!

Друг е въпросът,дали изобщо политици от такъв ранг,както и сериозни специалисти трябва да се появяват в подобни шоу предавания.Аз съм на мнение,че не трябва,ако искат да бъдат уважавани.Има си предавания в които могат да се изявят с пълната си рутинност.

Ако бях човек ограничен като вас, щях да ви пожелая да ви наклеветят, пък вие да си мълчите. Но няма да го направя. Поведението на Първанов е правилно, а Дянков... Б.Б. сигурно вече се хапе, къде не се стига, ако му работи главата.

Президенте времето тече. Ти и твоята дружина комунисти и агенти си отива завинеги от България. СБОГОМ.

Kak moje toia selski tarikat Parvanov da se darji kato v 1968. Toi ne iska da prieme facta, che ima gramotni hora a ne zavarshili AONSO ili kakto se kazvashe tam parvoiztochnika na negovoto obrazovanie. Sram me e ot prezidenta