Мафиоти финтират МВР със СИМ карти на черно
Черна борса за предплатени СИМ карти се е развихрила у нас, след като регистрацията им стана задължителна от началото на годината, съобщава БГНЕС, цитирайки в. "Труд".
Обратно в новинатаКоментари - Мафиоти финтират МВР със СИМ карти на черно | Днес.dir.bg
Коментари
Което е сторено от човек - човек може да го събори. Което е сторено то Бог - човек не може да го събори. Всеки бати си има бати... който да ви изклати ;-)
Играта с регистрацията беше с няколко крайни цели не само една: 1.Мобилните оператори си набъбнаха клиентите, увеличиха мониторинга, оттам контрола и по лесното планиране и прогнозиране на приходите, и не на последно място си вдигнаха актива/цената.... 2. МВР придоби сериозен контрол над живота на всички (просто добавиха останалите) - кой-кой е , контакти, отношения, навици, маршрути, местоположение и т.н и всичко това ЗАКОННО !(сериозно затрудниха и престъпността). НАП - след някоя друга годинка ще се започнат лични ревизии на физическите лица, а сметките за GSM са сериозно перо за доказване (идеята е намаляване на сивата икономика и плащане на данъци и глоби със задна дата от хората). Има и много други постигнати подцели.... А престъпността е следена винаги и ще продължава да се следи, 1 карта от друг-чужд оператор не е никакъв проблем за службите, просто целия и трафик преминава първо през някой БГ оператор, нали тази карта ползва роуминг и бг клетки, така че.... А това кой я ползва се установява много лесно - има гласова идентификация на всеки (не мислете че това са филми, просто не се оповестява - защо делата в които има СРС са засекретени ???) и тя е като отпечатък от пръст или днк, освен това има и косвени пътища за установяване кой говори с тази карта. Едно устройство/програма засича колко и кои карти са в радиус на 20 метра например, и когато засекът 50 пъти че заедно с фициалната ти карта по едно и също време и място има карта предплатена от Англия всичко става ясно... Освен това има съвпадения в номерата от телфонната им книга, набрани, входящи, не забравяйте че всеки мобилен оператор (сега и МВР) могат да ви погледнат телефонния указател на телефона когато си поискат...